Aktualności Czytelnictwo Książki Kultura Lifestyle Wydarzenia

Lato książkoholika – wydarzenia, na których powinien być każdy miłośnik książek

980x513-CWR-blog-grafika-artykul

Rozpoczęły się wakacje, warto pomyśleć o tym, jak w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Kochasz książki? Lubisz kreatywne formy rozrywek? Te wydarzenia z pewnością Cię zainteresują!

Zaplanuj wakacje z książką w tle. Sprawdź, gdzie tego lata powinien udać się każdy prawdziwy książkoholik.

Kraków: Non-Fiction Festiwal

Jesteś fanem reportażu? Chcesz dowiedzieć się, czym charakteryzuje się ten gatunek i jak wygląda praca reportera? Podczas kolejnej edycji Festiwalu Non-Fiction, wszyscy fani reportażu będą mogli zgłębić temat, zaznajamiając się z tym gatunkiem na polu literatury, fotografii i filmu. Wykłady, dyskusje, projekcje filmów, spotkania autorskie – jeśli szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie pierwszego weekendu lipca, wybierz się do Krakowa – festiwal rusza w piątek, 6 lipca i potrwa do niedzieli.

Festiwal Stolica Języka Polskiego

Spotkania autorskie, warsztaty, rozmowy o języku, wspólne czytanie, kino konesera – tak zapowiada się kolejna edycja Festiwalu Stolicy Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Od 6 do 12 sierpnia, entuzjaści książki i sztuki będą mogli kreatywnie spędzić czas, poszerzając wiedzę, spotykając się z pisarzami, poetami, aktorami i muzykami, obcując z szeroko pojętą kulturą.To też idealna okazja do spotkania ze znanymi i lubianymi artystami, jak chociażby Dorota Masłowska, Katarzyna Nosowska, czy Robert Więckiewicz.

Zakopiański Festiwal Literacki

Uwielbiasz książki i wycieczki? Tegoroczna edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, opatrzona hasłem “Pod Tatry tylko z książką”, jest wydarzeniem idealnym dla Ciebie. Tym razem tematem przewodnim będą podróże. Festiwal odbędzie się od 10 do 13 sierpnia. To nie tylko gratka dla książkoholików, ale także dla pasjonatów szeroko pojętej kultury. Wśród tegorocznych gości festiwalu są m.in.: Stanisława Celińska i Bartosz Dobroch. Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mogli brać udział w spotkaniach autorskich, projekcjach filmów, wystawach i dyskusjach. Będzie to też doskonała okazja do nabycia nowych, ciekawych tytułów na organizowanych targach książek.

Literacki Sopot  

Bałtyk, książka i francuskie klimaty – jak to połączyć? Odpowiedź znajdziesz w Sopocie! Weź udział w siódmej edycji trzydniowego festiwalu Literacki Sopot, który rozpocznie się 17 sierpnia. Głównym zamysłem wydarzenia jest zaprezentowanie literatury z konkretnego kraju. W tym roku zwolennicy literatury zaznajomią się z literaturą i kulturą Francji. Targi książki, pokazy filmowe, warsztaty, wydarzenia teatralne, a także atrakcje dla najmłodszych fanów książek – tak prezentuje się tegoroczny program festiwalu.

Jeśli uwielbiasz książki i chcesz spędzić czas z osobami podzielającymi Twoją pasję, koniecznie weź udział w jednym z wymienionych wydarzeń, tym samym łącząc wakacyjny wyjazd z miłością do książek. Jeśli znasz inne wydarzenie z książką w roli głównej, koniecznie daj znać w komentarzu!

 

WordPorn