Aktualności Czytelnictwo Książki

Premiery stycznia: top 5 tytułów

CWR-zapowiedzi

Nowy rok – nowe wyzwania czytelnicze. Twoim postanowieniem noworocznym jest sięgnąć po ciekawe tytuły, które poszerzą horyzonty i rozbudzą ciekawość? Zapoznaj się z naszym subiektywnym rankingiem najlepszych premier stycznia i wybierz tytuł idealny na zimowe wieczory!

okladki-premiery-1Exodus. Reportaż o uchodźcach i migracji – Marcin Żyła

Uchodźcy to wciąż gorący temat w naszym kraju. Brak wystarczającej wiedzy na temat przyjmowania imigrantów oraz wyobrażenia na temat realiów, w których przyszło żyć ludziom zmuszonym do ucieczki z własnego kraju sprawia, że perspektywa pojawienia się “obcych” w naszej ojczyźnie budzi skrajne emocje. Na łamach książki Marcin Żyła obrazuje prawdziwe historie i rozterki ludzi, którzy, ze względu na ciężką sytuację we własnej ojczyźnie, zdani są na łaskę mieszkańców innych krajów. Wszystko to w oparciu o jego podróże do Ugandy, Libanu, Grecji, zachodniej Afryki, na Lampedusę i Bałkany, gdzie spotykał ludzi, którzy dzielili się z nim swoimi prywatnymi dramatami.

Dlaczego ta książka?

Lubimy dyskutować i sięgać po tematy, które wydają się być kontrowersyjne – polityka państw europejskich wobec uchodźców , bez wątpienia do takich należą. Jednak, aby móc rozmawiać rzetelnie, należy poznać różne perspektywy. Sięgając po książkę Marcina Żyły mamy nadzieję na poszerzenie własnych horyzontów, zrozumienie tego, co dzieje się w innych zakątkach świata, a może nawet i docenienie kraju, w którym żyjemy i spojrzenie na niego nieco łaskawszym okiem.  

Data premiery: 03.01.2019.

F**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat – opracowanie zbioroweF**k plastik. 101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat - opracowanie zbiorowe

51 bilionów fragmentów plastiku – dokładnie tyle elementów na chwilę obecną znajduje się w oceanach, które bez zmiany naszych nawyków będą skazane na klęskę, podobnie, jak życie zwierząt je zamieszkujących. Pojawia się jednak światełko w tunelu – świadomość ludzi z roku na rok coraz bardziej wzrasta, ekologia staje się nie tylko obowiązkiem, ale i modą. Książka “F**k plastik” jest świetnym poradnikiem dla osób, którym natura nie jest obojętna – dzięki materiałom zebranym w książce, można poznać aż 101 wskazówek dotyczących tego, jak przyczynić się do ochrony środowiska, które nas otacza, wprowadzając, wydawać by się mogło, niewielkie zmiany, które w rezultacie przynoszą wielkie korzyści.

Dlaczego ta książka?

Matka natura nie jest nam obojętna, jednak doskonale wiemy, że swoimi wieloletnimi przyzwyczajeniami generujemy góry śmieci, które zatruwają nie tylko ziemię, ale i nas samych. Sięgając po ten tytuł mamy nadzieję, że poznamy receptę na to, jak wprowadzić do życia codziennego odrobinę ekologii, jak zmienić nawyki oraz co zrobić, by przekonać innych do tego, że natura nie jest niezniszczalna, a bez naszej pomocy sobie zwyczajnie nie poradzi, gdyż stopniowo ginie pod natłokiem odpadów.

Data premiery: 15.01.2019.

Siostry - Bernard Minier Siostry – Bernard Minier

Maj 1993. Dwie siostry ubrane w sukienki pierwszokomunijne. Zwłoki przywiązane do drzewa. Co wydarzyło się nad brzegiem Garonny? Kto dopuścił się zbrodni i dlaczego zrobił to w tak wyszukany sposób? Czy morderstwo sprzed lat ma coś wspólnego z tragedią, jaka miała miejsce w czasach obecnych? Bernard Minier na łamach najnowszego dzieła przedstawia trzymającą w napięciu historię, która z pewnością zachwyci każdego zwolennika sensacji!

Dlaczego ta książka?

Lubimy książki trzymające w napięciu, nagłe zwroty akcji oraz nieprzewidywalne zakończenia. Mamy nadzieję, że najnowsza książka Miniera rozbudzi naszą wyobraźnię, być może zasiewając ziarno niepewności i strachu. Wybierając ten tytuł oczekujemy, że poznamy historię, która nas zaskoczy, równocześnie skłaniając do ruszenia głową.

Data premiery: 15.01.2019.

Żyj przytulnie. Magia codziennych przyjemności – Melissa AlvarezŻyj przytulnie. Magia codziennych przyjemności - Melissa Alvarez

Coraz więcej ludzi żyje w biegu, pomijając to, co naprawdę ważne – nie mamy czasu na spotkania z bliskimi, na odpoczynek oraz na to, by pobyć sam na sam ze sobą. Wszystko to prowadzi do stresu, wzmagając nieustanną pogoń za karierą. Prostsze, mniej stresujące życie? Podobno to możliwe – tak twierdzi autorka “Żyj przytulnie…”. W książce Melissy Alvarez znaleźć można przydatne porady dotyczące tego, jak ocieplić przestrzeń w domu i pracy, by poczuć się lepiej. Odnajdziemy także wskazówki, dzięki którym dowiemy się, co zrobić, by poprawić relację zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym. Autorka na łamach swego dzieła chce pomóc czytelnikom odzyskać wewnętrzny spokój i nauczyć ich, jak doceniać nawet najdrobniejsze elementy życia codziennego.

Dlaczego ta książka?

Sięgając po tę książkę w pewnym sensie rzucamy wyzwanie autorce, która, jako jedna z wielu obecnych twórców, stworzyła poradnik dotyczący lepszego życia. Jesteśmy nieco sceptycznie nastawieni do książek, przesłaniem których jest to, że jesteśmy w stanie wszystko osiągnąć i zmienić, pod warunkiem, że tego bardzo chcemy. Nie zrażamy się jednak do poradników, mając nadzieję, że w końcu trafimy na pozycję, w której, zamiast ogólnikowego “motywacyjnego bełkotu”, znajdziemy rzetelny tekst i porady, które będziemy mogli wcielić we własne życie.

Data premiery: 16.01.2019.

Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza - Dominik SzczepańskiCzapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza – Dominik Szczepański

Niemożliwe zmieniał w realne – tak mówiono o “Czapkinsie” – Tomku Mackiewiczu, himalaiście, który w dążeniach do celu i realizacji marzeń nigdy nie odpuszczał. Książka Dominika Szczepańskiego to zbiór własnych przemyśleń i spostrzeżeń oraz wspomnień osób, które wraz ze śmiercią Czapkinsa stracili partnera, przyjaciela i ojca. Jeśli fascynują Cię wspinaczki górskie, a równocześnie lubisz przejmujące historie, najnowsza książka Dominika Szczepańskiego powinna znaleźć się na Twojej liście tytułów do przeczytania.

Dlaczego ta książka?

Tą historią żyli wszyscy. Mimo, że sami się nie wspinamy, góry nas fascynują, a osoby, które za cel stawiają sobie zdobycie kolejnych szczytów, są dla nas inspiracją i wzorem samozaparcia, wytrwałości i odwagi. Sięgając po książkę Szczepańskiego chcemy poznać Czapkinsa od nieco innej, bardziej “ludzkiej” strony. Zapoznając się z jego historią oraz czytając o wspomnieniach jego bliskich mamy nadzieję, że uda nam się dowiedzieć, jak wygląda prawdziwe życie zarówno człowieka, który dla wielu stał się inspiracją i legendą jeszcze za życia, jak i jego rodziny i przyjaciół, którzy nie widzieli w nim himalaisty, a bliskiego, o którego martwili się za każdym razem, kiedy rzucał sobie wyzwanie, chcąc zdobyć kolejny szczyt.

Data premiery: 23.01.19.

Zima to okres, w którym najlepszą rozrywką jest lektura. Powyższe tytuły zapewnią nie tylko rozrywkę na długie wieczory, ale przede wszystkim pozwolą poszerzyć wiedzę i horyzonty, dostarczając ciekawych i przydatnych informacji z różnych dziedzin życia.

600x100-blog-CTA-premiery

WordPorn