Czytelnictwo

Książki, które warto zabrać w podróż

Książki idealne na podróż

Nadeszło lato, czas wakacji i urlopów. Wybierasz się w daleką podróż? Mamy sposób na jej umilenie! Sprawdź, jaką książkę zabrać ze sobą, aby uprzyjemnić czas spędzony w samochodzie, pociągu lub samolocie. 

Wakacyjny urlop to czas, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. Planując daleką podróż siłą rzeczy jesteśmy skazani na godziny spędzone w samochodzie, pociągu lub samolocie. Długie podróże bywają nużące, dlatego warto Mózg ćwiczyzaopatrzyć się w ciekawą książkę, która sprawi, że nie będziemy się nudzić podczas trasy. 

Mózg ćwiczy, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie – Kaja Nordengen

Chcesz efektywnie spożytkować czas podróży? Zaopatrz się w książkę Kai Nordengen – lekarki specjalizującej się w neurologii. “Mózg ćwiczy, czyli jak utrzymać umysł w dobrej formie” to pozycja, która dostarczy Ci zarówno wiedzy, jak i rozrywki. Książka składa się zarówno z ciekawostek i przydatnych informacji dotyczących działania mózgu i jego trenowania, jak i z prostych ćwiczeń i trików, dzięki którym wpłyniemy na tworzenie się nowych połączeń między komórkami, równocześnie poprawiając pamięć, chroniąc się przed demencją, a nawet wpływając na jakość snu. Więcej niż pocałunek

Więcej niż pocałunek – Helen Hoang

Wakacje to czas kiedy wolisz sięgnąć po nieco lżejszą literaturę, idealną na lato? “Więcej niż pocałunek” to książka, która wprowadzi Cię w romantyczny klimat. Autorka książki – Helen Hoang zwyciężyła w prestiżowym plebiscycie Goodreads Choice Awards – największego portalu literackiego na świecie, otrzymując nagrodę za na najlepszą książkę 2018 roku. Historia kobiety, która świat odbierała wyłącznie racjonalnie nagle postanawiając odmienić swoje życie, oswajając sferę relacji damsko – męskich, od której zawsze uciekała. W wyniku “ćwiczeń” przekracza ustalone sobie granice, przekonując się, że czasami warto wyjść poza schemat. Jeśli jesteś zwolenniczką romansów, które łączą ze sobą historię miłosne, subtelne wątki Zawód położnaerotyczne i aspekty psychologiczne, ten tytuł przypadnie Ci do gustu.

Zawód położna. Zapiski z dyżurów – Leah Hazard

Literatura faktu cieszy się coraz większym uznaniem wśród pasjonatów literatury. To właśnie dzięki niej możemy poznać nieznane nam szczegóły z życia osób, o pracy których myślimy, że wiemy wszystko, w rzeczywistości nie wiedząc nic. 20 godzin bez snu, 10 bez jedzenia, a wokół matki, które czekają, aż na świecie pojawią się ich pociechy. Leah Hazard, położna, w książce pt. “Zawód położna. Zapiski z dyżurów”, dzieli się swoją historią, wzruszając, bawiąc i prezentując codzienność osoby, która towarzyszy kobietom w jednej z najpiękniejszych chwil w życiu, jaką jest narodzenie dziecka. Jeśli lubisz historie, które czyta się z zapartym tchem a wzruszenie przeplatane jest śmiechem, ta pozycja z pewnością umili Ci podróż. Zranić marionetkę

Zranić marionetkę-Katarzyna Grochola

Historia łącząca ze sobą dramat i thriller w wykonaniu królowej powieści, jaką bez wątpienia jest Katarzyna Grochola? Jeśli lubisz książki, które zaskakują, trzymają w napięciu, a przy okazji chcesz sprawdzić, jak autorka poradziła sobie w debiucie, jakim jest powieść kryminalna, sięgnij po “Zranić marionetkę” – książkę, która porusza kwestie dobra i zła miłości i nienawiści oraz tego, jak paradoksalnie łatwo można zatracić granice pomiędzy tymi skrajnymi uczuciami. Jak wyglądało spotkanie dwójki osób zajmujących się sprawą rzekomego morderstwa, którzy prowadząc śledztwo równocześnie borykają się z demonami z przeszłości? Przekonajcie się, zabierając w podróż najnowsze dzieło autorki, która swoje książki Outsidersprzedała w prawie pięciomilionowym nakładzie. 

Outsider-Stephen King

Uwielbiasz czuć dreszczyk emocji? Wolisz książki o większej dawce grozy, gdzie strach łączy się z ciekawością? “Outsider”, niekwestionowanego mistrza grozy, Stephena Kinga sprawi, że każda, nawet najdłuższa podróż minie w mgnieniu oka. Bestialska zbrodnia, śledztwo pełne niewiadomych, kolejne fakty, które potęgują uczucie niepewności – wszystko to tworzy jedną z najbardziej wciągających i interesujących książek z kolekcji składającej się z ponad pięćdziesięciu pozycji. Jeśli chcesz spędzić podróż uczestnicząc w rozwiązywaniu sprawy brutalnego morderstwa jedenastoletniego chłopca, sięgnij po tę lekturę, dzięki której przeniesiesz się do zatrważającego świata grozy.

Wakacje to bez wątpienia najprzyjemniejszy czas w roku. Aby wprowadzić się w dobry nastrój jeszcze przed rozpoczęciem wypoczynku, sięgnij po jedną z wyżej wymienionych książek i dobrze spożytkuj czas podróży.

WordPorn