Czytelnictwo

Okno na świat, czyli magazyny opiniotwórcze, dzięki którym będziesz stale na bieżąco

DO-ARTYKULU-NOWA-OKLADKA1

Starasz się być na czasie z tym, co w danej chwili dzieje się w kraju i na świecie? Lubisz poszerzać horyzonty, poznając opinię ekspertów w danej dziedzinie? Poznaj top 5 najczęściej wybieranych magazynów opiniotwórczych. Sięgnij po wybrane tytuły i bądź na bieżąco!

Rzeczpospolita Rzeczpospolita

Dziennik, który jest najchętniej wybierany przez czytelników już od 14 lat. Obiektywne informacje, rzeczowe przedstawienie wydarzeń z kraju i ze świata oraz analizy z zakresu ekonomii i prawa. Na łamach czasopisma, poza newsami znaleźć można dwa stałe bloki informacyjne – “Ekonomia i Rynek” oraz “Prawo co Dnia”, dzięki którym można śledzić sytuację finansową na polskim i światowym rynku oraz zmiany zachodzące w krajowym i unijnym prawie. Rzeczpospolita oferuje także dodatki w postaci tygodników specjalistycznych. Od poniedziałku do piątku ukazują się tytuły „Dobra Firma” i „Dobra Administracja”, w których można znaleźć zagadnienia dotyczące prowadzenia małej i średniej firmy. Poniedziałki zarezerwowane są dla tygodnika  „Życie Regionów”, prezentującego rozwój Polski. W piątki ukazuje się dodatek „Nieruchomości” skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i indywidualnych inwestorów rynku nieruchomości. Sobota natomiast to czas na wydanie “Plus Minus”. Na jego łamach znaleźć można błyskotliwe teksty, wnikliwe analizy, prowokacyjne i zachęcające do dyskusji tezy.

Gazeta wyborcza Gazeta wyborcza

Jeden z największych opiniotwórczych dzienników w Polsce. Codzienna dawka informacji, rzeczowe artykuły, wiadomości dotyczące ogólnopolskich i lokalnych akcji o charakterze społecznym, edukacyjnym i kulturalnym. Gazeta wyborcza skierowana jest głównie do osób, które chcą być na bieżąco z wydarzeniami, jakie mają miejsce w kraju oraz regionie, który zamieszkują. To jednak nie wszystko – Gazeta wyborcza, poza blokiem ogólnoinformacyjnym, oferuje też tematyczne dodatki – Wysokie Obcasy, Duży Format, Ale Historia, Mój Biznes. Ludzie-Praca-Innowacje, Tylko Zdrowie, Wyborcza TV oraz Co Jest Grane 24.

Dziennik gazeta prawna Dziennik Gazeta prawna

Połączenie treści publicystycznych i ekonomicznych, z dużą dawką wiedzy specjalistycznej. Informacje skierowane do przedsiębiorców, księgowych, prawników, kadrowych oraz urzędników. Na łamach dziennika znaleźć można aktualne analizy istotnych przepisów, powstałe w oparciu o wyjaśnienia ministerstw i urzędów. Mimo merytorycznych tekstów, informacje przedstawiane są w sposób jasny dla czytelnika, okraszony tematycznymi grafikami, przejrzystymi wykresami i przydatnymi infografikami. Prenumerując Dziennik Gazeta prawna w wersji Premium otrzymasz dodatkową porcję wiedzy w postaci praktycznych poradników dotyczących ważnych zmian i aktualizacji w przepisach, np.: w prawie pracy, VAT czy w przepisach ruchu drogowego.

Newsweek 

Newsweek

Polskie wydanie tygodnika pojawiło się na rodzimym rynku w 2001 roku. Od tego czasu Newsweek plasuje się na podium tytułów, po które chętnie sięgają czytelnicy, którzy chcą mieć łatwy dostęp do rzeczowych informacji z kraju i ze świata. Bez wątpienia atutem artykułów dostępnych na łamach magazynu jest fakt, iż traktuje o polityce, jednak nie stara się jej kreować. Szerokie spojrzenie na poruszane na kartach Newsweeka tematy, bezstronność i dystans – to główne zalety materiałów, jakie są zawierane w kolejnych wydaniach, w których dodatkowo znaleźć można szereg wnikliwych analiz i wypowiedzi ekspertów.

Polityka Polityka

Magazyn istniejący na polskim rynku od 1957 roku. Wyważone komentarze, przemyślane opinie, obiektywne sądy – wszystko to w oparciu o wiedzę, poglądy ekspertów i zaawansowany warsztat dziennikarski. Przyciągające uwagę tematyczne grafiki wpływają na wysoki poziom Polityki, sprawiając, że jest to czasopismo, po które sięga spora rzesza osób interesujących się zarówno wydarzeniami ze świata polityki, jak i tematami, które  w danej chwili stanowią numer jeden w społeczeństwie. Rzetelne informacje, fachowe oceny, wiarygodne źródła – wszystko to znaleźć można na stronach tygodnika.

Jeśli lubisz wiedzieć, co dzieje się w kraju oraz regionie, który zamieszkujesz, sięgnij po jeden z powyższych tytułów. Dzięki temu nie tylko będziesz na bieżąco z newsami, ale także poszerzysz wiedzę, zapoznając się z opiniami specjalistów.

Prasa opiniotwórcza

WordPorn