Dzieci

Gry planszowe – idealny prezent dla malucha

980x513-CWR-blog-grafika-artykul-1

Dzień Dziecka coraz bliżej. Zastanawiasz się nad prezentem dla pociechy? Jeśli chcesz sprezentować upominek, który nie tylko zagwarantuje maluchowi dobrą zabawę, ale także wpłynie korzystnie na jego rozwój, zdecyduj się na grę planszową. Dlaczego? Mamy kilka argumentów.

W dobie gier komputerowych, klasyczne planszówki zaczęły odchodzić w zapomnienie. Coraz młodsze dzieci sięgają po laptopy i tablety, tym samym przenosząc się do wirtualnego świata. Warto jednak wrócić do klasycznych gier planszowych, obdarowując nimi najmłodszych np.: z okazji dnia dziecka. Dlaczego planszówki są dobrym pomysłem na prezent dla malucha?

Główną zaletą gier planszowych jest oczywiście to, że są po prostu świetną zabawą! Ale co poza tym? Warto wziąć pod uwagę, że poza dostarczaniem rozrywki, także uczą i rozwijają, udoskonalają umiejętność koncentracji, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz uczą cierpliwości.To także świetna okazja do nauczenia dziecka zdrowej rywalizacji i oswojenia go z przegrywaniem – niekiedy dzieci nie potrafią przyjmować porażki, podczas wspólnej zabawy maluch łatwiej zrozumie, że nie zawsze można być liderem, w związku z czym czasami zdarzają się niepowodzenia.

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko podczas zabawy rozwijało także swoją kreatywność i pracowało nad wyobraźnią, idealnym wyborem będzie gra Dixit, oparta na skojarzeniach dotyczących obrazków uwzględnionych na wylosowanych przez gracza kartach. Ta propozycja będzie idealna dla nieco starszych dzieci, powyżej 8 roku życia. Szukasz czegoś odpowiedniego dla młodszych dzieci? Dziecięca wersja kultowej gry 5 sekund będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki tej grze, dziecko nie tylko rozwinie umiejętność kojarzenia, ale także nauczy się szybkich reakcji. Jeśli natomiast chcesz sprezentować lekką grę, która będzie idealnym rozweselaczem, Pędzące żółwie będą najlepszym wyborem. Planszówka bazująca na kolorowych grafikach oraz symbolach, oddziałuje na wyobraźnię malucha i uczy go myślenia strategicznego.

okladki-gry-planszowe-dixit

okladki-gry-planszowe-5sekund

okladki-gry-planszowe-zolwie

 

 

 

 

 

 

 

Gry planszowe idealnie sprawdzają się nie tylko podczas wieczornej zabawy w domu, ale także w plenerze. Wybierasz się z dziećmi na wycieczkę za miasto lub piknik? Gra planszowa będzie świetną rozrywką dla całej rodziny! Tego typu zabawa nie tylko wpływa na rozwój Twojej pociechy, ale jest również świetną okazją do zacieśniania rodzinnych więzi i polepszania relacji między jej członkami. Nic takie nie zbliża jak odrobina rodzinnej rywalizacji. Warto zatem poświęcić dzieciom każdego dnia chociażby chwilę na wspólne czytanie lub zabawy, które nie tylko dostarczają rozrywki i zabijają wolny czas, ale równocześnie pozwalają dzieciom pogłębiać wiedzę na określony temat oraz rozwijać różnego rodzaju umiejętności.

Szukasz ciekawych propozycji gier rodzinnych? Sprezentuj dziecku Dzieci kontra rodzice i zorganizujcie domowy pojedynek, odpowiadając na podchwytliwe pytania i rozwiązując zagadki. Do wspólnej zabawy możecie zaprosić starsze rodzeństwo lub dziadków, dzięki czemu gra stanie się jeszcze bardziej ekscytująca. Seria gier umożliwia dobór odpowiedniej tematyki, która szczególnie zainteresuje pociechę. Ta gra, poza tym, że daje możliwość kreatywnego spędzenia czasu dziecka z rodzicem, dodatkowo edukuje, odnosząc się między innymi do zagadnień związanych z ciałem człowieka, polskimi zwyczajami czy wiedzy o świecie. Dla młodszych dzieci, idealną planszówką będzie gra nosząca nazwę Urodziny u rodziny – lekka i zabawna forma zapewni rozrywkę, dodatkowo ucząc najmłodszych kreatywności. Jeśli natomiast chcesz poprawić koncentrację i pamięć swej pociechy, sprezentuj jej znaną i lubianą grę Memory. Zdecyduj się na klasyczną wersję lub nieco nowocześniejszą, wymagającą od dziecka większego zaangażowania, jak chociażby Memory Labirynty – dzięki której maluch poprawi nie tylko swą koncentrację i umiejętności logicznego myślenia, ale także wypracuje w sobie umiejętność wnioskowania i kreatywność.

okladki-gry-planszowe-dzieci-rodziceokladki-gry-planszowe-labirynty okladki-gry-planszowe-urodziny

Niegdyś zapomniane, obecnie wracające do łask, gry planszowe są świetnym pomysłem na wieczorną rozrywkę oraz rodzinną zabawę. Wybierając grę dla dziecka, przede wszystkim należy dobrać rodzaj do wieku malucha. Decydując się na zakup, miejmy także na uwadze to, by gra dostarczała dziecku jak najwięcej możliwości rozwoju.

600x100-cta-więcej

 

WordPorn