Dzieci

Świąteczne prezenty dla dzieci

980x513-CWR-blog

Najwyższy czas skompletować świąteczne prezenty dla dzieci. Wybierając upominki warto zdecydować się na takie podarunki, które nie tylko przysporzą sporo radości, ale i pomogą rozwijać wyobraźnię i umiejętności. Nie masz pomysłu na świąteczną niespodziankę? Przedstawiamy listę sprawdzonych prezentów pod choinkę, które zachwycą każde dziecko!

Święta to czas, kiedy dzieci z utęsknieniem wypatrują nie tylko pierwszej gwiazdki, ale także Świętego Mikołaja i upominków pod choinką. Na jaki prezent się zdecydować, by wywołać uśmiech na ustach najmłodszych, równocześnie dając im pole do rozwoju?

Książki dla dzieci – prezent rozwijający wyobraźnię

Czytanie maluchom jest niezmiernie istotne dla ich rozwoju – nie tylko pomaga w nauce mówienia i kształtowaniu wyobraźni, ale także tworzy więź między rodzicem a dzieckiem. Wybierając książki na prezent, warto zdecydować się na klasyczne baśnie i bajki, które powinien znać każdy maluch. Dla lepszego efektu zdecyduj się na ilustrowane wydanie, bogate w kolorowe, piękne grafiki, które zwrócą uwagę dziecka, zachwycając je – taki prezent idealnie sprawdzi się wieczorami, podczas przygotowania do snu. Równie dobrym pomysłem na prezent będą bajki edukacyjne, które angażują zmysły dziecka, zachęcając do rozwoju intelektualnego – takie pozycje będą świetną zabawą dla pociechy, która równocześnie będzie mogła nauczyć się czegoś nowego. Wybierając książeczki edukacyjne pamiętaj, by dobrać ich rodzaj do wieku obdarowywanego dziecka.

artyku__-pod-link011

Gry dla dzieci – upominek wspomagający umiejętności psychoruchowe

Edukacyjne gry dla dzieci są świetnym pomysłem na świąteczny upominek i kreatywne spędzanie zimowych wieczorów. Kolorowe elementy, ciekawe zadania, cieszące oko postacie – wszystko to sprawia, że maluchy chętnie uczestniczą w tego typu zabawach. Poza tym, że gry edukacyjne są atrakcyjne wizualnie dla dzieci, są również pomocne – dzięki zabawie dziecko rozwija intelekt, logiczne myślenie i wyobraźnię, uczy się cierpliwości i wytrwałości, pomaga także nauczyć się znosić przegraną i współpracować z innymi. Podobnie, jak w przypadku książeczek edukacyjnych, decydując się na sprezentowanie gry, dobierz jej rodzaj do wieku malucha – zbyt trudne gry nie tylko nie pomogą rozwinąć się dziecku, ale również mogą je zrazić do tego typu zabaw.

Edukacyjne prezenty dla dzieci z pewnością ucieszą malucha, który, poza rozrywką będzie miał okazję, by w kreatywny i przyjemny sposób zdobyć nowe umiejętności. Sprezentuj dziecku upominek angażujący wyobraźnię i pozwól mu przenieść się do magicznego świata. Sprawdź ofertę produktów dla dzieci w Kiosku online i wybierz prezent idealny pod choinkę.

WordPorn