Czytelnictwo Historia Książki Kultura Lifestyle

Upominek dla duszy, czyli czytelniczy poradnik prezentowy

CWR-blog(30.11.17)

 Już niedługo 6 grudnia i Mikołajki! A zaraz potem Święta Bożego Narodzenia. Udziela się Wam już atmosfera tego magicznego czasu? Czas obdarowywania prezentami? Sprawiania bliskim małych i tych nieco większych radości? Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będą oczywiście… książki! Ale co zrobić, gdy nie wiemy co najchętniej czyta osoba, która ma być obdarowana? Istnieją wydawnicze prezenty, które przydadzą się każdemu, będąc jednocześnie inspiracją. Oto kilka propozycji, które mogą pomóc Wam w wyborze tej właściwej lektury.

Zdrowieksiazka-22
Zdrowa kuchnia i zdrowy styl życia. Brzmi fit? Brzmi modnie? Któż nie chciałby zajadać się w pracy zdrowymi sałatkami popijając je koktajlami z jarmużu i spiruliny, gdyby tylko znalazł na to czas? Nie zawsze jednak wiemy, co dokładnie powinniśmy jeść, co tak naprawdę jest zdrowe, a co tylko za takie uchodzi. Na pewno wiecie, że jedzenie może być lekarstwem, może działać przeciwzapalnie i antynowotworowo. Wszak „jesteśmy tym, co jemy”. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku pozycja „Food Pharmacy Przepisy”. Tak, to książka kucharska. Ale nie taka zwykła. To książka kucharska zrodzona z pasji i z myślą o smakoszach, która, jak autorki Lina Nertby Aurell i Mia Clase wskazują, winna być przechowywana w pobliżu dzieci. Jeśli znacie kogoś, kto ma bzika na punkcie zdrowego odżywiania, lub wiecie, że powinien rozpocząć w swoim życiu zdrowy etap, to ten tytuł na pewno go ucieszy!

Kobieta
Pozostańmy przy tematach matki natury. Naszym następnym pomysłem na książkowy prezent jest „Lab Girl”. Autobiografia, która na pewno zainteresuje kobiety, ale nie tylko. Dwa dłuższe, zimowe wieczory, ksiazka-24nie więcej, zajmie jej przeczytanie miłośnikom biologii i naukowcom. Lub też tym, który uwielbiają życie i biorą je takim, jakie jest. Hope Jahren to wybitny naukowiec prowadzący badania nad roślinami w trzech poważnych laboratoriach. Jej historia przeplatana jest miłością i przyjaźnią, gorszymi i lepszymi dniami oraz opowieściami o relacjach międzyludzkich, którymi kierują prawa podobne do panujących w świecie roślin. Ale przede wszystkim jest to opowieść kobieca.
Z myślą o kobietach właśnie, choć mężczyźni także pismo czytają, wspomnieć tu należy „Wysokie Obcasy Extra”. Miesięcznik cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem, z uwagi na zajmujące i intrygujące treści, wywiady z ciekawymi ludźmi, felietony, stałe rubryki, ale także zaskakujące nowości. To pismo na poziomie, rozwijające i poszerzające horyzonty czytelniczek. Przeznaczone dla młodszych kobiet, jak i dojrzałych pań.

Małżeństwo
Szukacie czegoś dla małżonków? I nie mamy tu na myśli tylko nowożeńców, ale i tych z dłuższym stażem. Dla rodziców, a może i dziadków? Niektóre małżeństwa bazują na miłości i przyjaźni, ale są też takie, które zaczęły się od gorącego seksu i wciąż płoną od pożądania. ksiazka-23W powieści Zygmunta Miłoszewskiego „Jak zawsze” poznajemy parę małżonków, świętujących co roku rocznicę pierwszego seksu, tym razem już pięćdziesiątą. O czym myślą? O czym rozmawiają? Czy czeka ich coś jeszcze? Niewątpliwie… zadziałała magia. Niczym w filmie Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański”. To książka dla tych młodszych, którzy o historii Polski czytali tylko w szkolnych podręcznikach, ale i tych, którzy z sentymentem wspomną dawne czasy PRLu. Czy bohaterowie wykorzystają daną im szansę? Na jej kartach dzieje Polski plotą się z historią miłości i życia bohaterów, a Ci, wierzcie nam przeżyli niejedno. To jak, jesteście ciekawi jak poradzili sobie w czasach Gierka? Czy ich miłość i zauroczenie przetrwa tę ciężką próbę?ksiazka-25
Jeśli małżeństwo, to mamy pomysł! Coś dla niej i coś dla niego. „Twój Styl” to miesięcznik w stylu ekskluzywnych, który każda współczesna kobieta przeczyta z zapartym tchem. Na łamach gazety goszczą znane osoby ze świata mediów i kultury, a całość utrzymana jest w klimacie kobiecego postrzegania świata, w którym niepodzielnie panują elegancja i szyk. Mogą być one również domeną Panów, co więc mamy dla nich? Tu pojawia się „Gentleman”. Magazyn, który prawdziwym facetom co miesiąc dostarcza dawkę wrażeń, ale kulturalnych i wysublimowanych. Wyważone tematy przeplecione prezentacjami męskich gadżetów. Trochę ze świata, trochę z mody, trochę z kultury. Konkretnie i na temat. Tak, jak lubią mężczyźni, którzy z tego właśnie powodu chętnie sięgają do omawianej lektury.

Polityka
Kilka wersów wyżej wspomnieliśmy o bohaterach, którzy zanurzają się w przebogatej i intrygującej historii naszego kraju. A jeśli już o Polsce mowa, to drugi tom z serii „W kręgach władzy: większość bezwzględna” temu właśnie jest poświęcony. To gratka dla fanów polityki i Remigiusza Mroza. W ostatnich czasach polityczne dzieje Polski są bardzo burzliwe, zresztą, kiedy takowe nie były? Remigiusz Mróz zdecydowanie puszcza wodze fantazji, ale czy na pewno? Znajomo zdają się brzmieć niektóre słowa i zwroty. Kryzys w parlamencie, skandale, służby specjalne, zamachy, sabotaże i nowy gracz na politycznej scenie, który „nie pozwoli, by dobry kryzys się zmarnował”. Warto przekonać się, jaki jest koniec tej historii.
Miłośnikom zagadnień politycznych proponujemy również dwutygodnik „Forum”. Istnieje na rynku od 1965 roku, więc zna się na rzeczy i potrafi przedstawić inny punkt widzenia od tego naszego, polskiego. Redakcja Forum współpracuje z ośrodkami amerykańskimi czy niemieckimi rzuca nowe światło na wiele istotnych dla nas, Polaków, spraw. Warto zaprenumerować, by być na bieżąco.

Dla każdego coś dobrego. Zawsze byliśmy zdania, że książka kocha wszystkich i wszyscy powinni kochać książki. Warto czytać, bo czytanie rozwija, przenosi nas w inne światy i relaksuje. Ofiarując taki prezent mamy ogromną szansę na zadowolenie obdarowanego.
Czy pomogliśmy Wam trochę rozwiać upominkowe wątpliwości? Mamy nadzieję, że tak. Grudzień już blisko… w powietrzu unosi się przyjemna woń barszczu i nowych książek? Święta tuż tuż 🙂

WordPorn