Książki Lifestyle

5 poradników, które pomogą Ci pracować nad sobą

Poradniki

Mówi się, że praca nad sobą to jedyna pewna robota w życiu. Chcesz stale poszerzać horyzonty, pogłębiać wiedzę, zdobywać nowe umiejętności a do tego rozwijać się duchowo, żyjąc w zgodzie ze sobą? Sięgnij po książki, które pomogą Ci osiągnąć wyznaczony cel.

Praca nad sobą bywa trudna. Zmiany zazwyczaj wiążą się z koniecznością wyjścia ze strefy komfortu, a to nie należy do zbyt przyjemnych doświadczeń. Masz obrany cel, jednak nie wiesz, jak wytrwać w dążeniu do jego realizacji? A może szukasz pomysłu na siebie i chcesz skupić się na własnym ja, zacieśniając relację z samym sobą? Poznaj top 5 poradników, które pomogą Ci pracować nad sobą.

Luz I tak nie będę idealna - Tatiana Mindewicz-PuaczLuz I tak nie będę idealna – Tatiana Mindewicz-Puacz

Zastanawiasz się, dlaczego Twoje plany wprowadzenia zmian legły w gruzach a zamiast radości z podejmowanych wyzwań czujesz narastającą frustrację? Najprawdopodobniej wymagasz od siebie zbyt wiele, będąc dla siebie surowa. Tatiana Mindewicz – Puacz na łamach swojej książki próbuje unaocznić czytelnikom, że nie ma ludzi idealnych, a niespełnienie wszystkich oczekiwań, bez względu na to, czy są to oczekiwania nasze, czy innych, nie będzie przyczyną katastrofy. Książka zawiera cenne wskazówki dotyczące nie tylko tego, jak dążyć do osiągnięcia postawionego sobie celu, ale również jak wzmocnić własne poczucie wartości i uwierzyć w swoje możliwości. Jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu, równocześnie nabierając pewności siebie, ta lektura Ci pomoże. Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności - Tomas Navarro

Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności – Tomas Navarro

Życie bywa zaskakujące i nieprzewidywalne. Doświadczenia, które mamy powinny nas wzmacniać, jednak nie zawsze potrafimy porażkę przekuć w osobisty sukces, który pozwala nam wyciągnąć wnioski na przyszłość. Kintsugi to japońska sztuka naprawiania potłuczonej porcelany, która zyskuje na wyjątkowości ze względu na rysy, jakie posiada. W nawiązaniu do tego powstała teoria Tomasa Navaro o tej samej nazwie, zgodnie z którą przeciwności losu, cierpienie i trudności, z jakimi spotykamy się na co dzień, wzmacniają nas, przybliżając do pozytywnej zmiany, do jakiej dążymy. Masz wrażenie, że los rzuca Ci kłody pod nogi, przez co nigdy nie osiągniesz zmiany, o jakiej marzysz? Sięgnij Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych - Christel Petitcollinpo ten poradnik i spójrz na życie z innej perspektywy.

Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych – Christel Petitcollin

Często nachodzą Cię myśli, które sprawiają, że czujesz się bezradna? Podejmując wyzwanie, zazwyczaj z góry skazujesz je na niepowodzenie? Być może zasilasz grono osób wysoko wrażliwych, które emocjonalnie podchodzą do życia, obawiając się porażki i rozczarowania. Jeśli chcesz zmienić podejście, sięgnij po książkę Christel Petitcollin. Na łamach poradnika znajdziesz wskazówki dotyczące tego, jak okiełznać niesprzyjające myśli i zapanować nad lękami, które uniemożliwiają Ci wprowadzenie zmian w życiu. Jeśli chcesz zajrzeć do wnętrza siebie i zrozumieć mechanizmy, którymi się kierujesz, często ograniczając, ten poradnik będzie strzałem w dziesiątkę! Nie odkładaj życia na później - Joanna Godecka

Nie odkładaj życia na później – Joanna Godecka

Oczekujesz od życia czegoś więcej, jednak boisz się podjąć konkretne działania? Masz wrażenie, że życie przecieka Ci przez palce i nie odczuwasz satysfakcji z codziennych osiągnięć, jednak równocześnie nie robisz nic, co zmieniłoby obecny stan rzeczy? Joanna Godecka, terapeutka i coach, na łamach swojej książki podpowiada co zrobić, by wdrożyć zmiany gwarantujące poczucie satysfakcji z życia. Autorka zwraca również uwagę na najczęstsze błędy, jakie popełniamy w drodze do zmiany i radzi co robić, by ich uniknąć. Jeśli marzysz o zmianie, jednak nie masz dość motywacji, by zacząć, “Nie odkładaj życia na później” jest lekturą Prosto i uważnie na co dzień. Wybierz najlepsze, z reszty zrezygnuj - Agnieszka Krzyżanowskawłaśnie dla Ciebie. 

Prosto i uważnie na co dzień. Wybierz najlepsze, z reszty zrezygnuj – Agnieszka Krzyżanowska

Często nie odczuwamy pełni szczęścia i satysfakcji ze względu na natłok obowiązków i niewystarczające poświęcanie uwagi temu, co naprawdę istotne. Książka Agnieszki Krzyżanowskiej nie jest klasycznym poradnikiem z gotową receptą na sukces. To książka, z której dowiesz się, jak znaleźć to, co najważniejsze. Osoby, które mają problem z asertywnością, otrzymają wskazówki dotyczące tego, jak skupić się na ważnych relacjach z osobami, które nie tylko nie są toksyczne, ale także wspomagają nasz rozwój. Z kolei ubolewający nad uciekającym czasem dowiedzą się, jak czerpać z każdego dnia, rezygnując z pochłaniaczy czasu, odbierających całą naszą energię. Sięgając po ten tytuł, nauczysz się pielęgnować życie codzienne, otwierając umysł na nowe doznania. 

Praca nad sobą wymaga nie tylko odpowiedniej motywacji, ale i czasu niezbędnego do przestawienia się na inny system myślenia i działania. Powyższe poradniki mogą okazać się nie tylko źródłem cennych wskazówek, ale i wsparciem w dążeniu do celu, jakim jest samorealizacja. 

WordPorn