Czytelnictwo Książki Kultura Lifestyle

Blogi literackie, które powinien znać każdy książkoholik

980x513-CWR-blog

31 sierpnia obchodzimy dzień blogów. To świetna okazja, by poznać książkowe blogi warte regularnego odwiedzania. Uwielbiasz relaks z książką? Szukasz literackich inspiracji? Te blogi z pewnością przypadną Ci do gustu!

Blogosfera to wciąż prężnie rozwijająca się społeczność, w której znaleźć można pasjonatów z każdej dziedziny, w tym także literatury. Pasjonaci książek uwielbiają poszerzać swoje literackie horyzonty, dzieląc się wrażeniami po skończonej lekturze. Jeśli szukasz tytułów godnych polecenia, recenzji, które ułatwią Ci wybór kolejnej pozycji do przeczytania oraz miejsc, które zostały stworzone z pasji do literatury,  sprawdź naszą subiektywną listę blogów literackich wartych odwiedzenia!

Książki dobre jak czekolada 

Książki i czekolada – połączenie idealne. Już sama nazwa zachęca do tego, by zajrzeć na bloga. A co na nim znajdziemy? Przede wszystkim miłość do książek. Motto autorki bloga brzmi: “życie jest za krótkie, by czytać kiepskie książki i jeść gorzką czekoladę”, dlatego z czytelnikami dzieli się informacjami o nowościach literackich, tytułami godnymi polecenia i ciekawymi wywiadami z autorami książek Jednak na blogu znaleźć można przede wszystkim recenzje książek, które oceniane są przy pomocy kostek czekolady. Lubisz słodkości i relaks z książką? Zajrzyj na blog Karoliny!

blog1

Parapet literacki 

Wychodzę z założenia, że mam zbyt mało czasu, żeby czytać kiepskie książki, oglądać średnie filmy, chodzić na nijakie spotkania”- takie słowa możemy przeczytać na blogu Aleksandry, która z wykształcenia jest psychologiem, z zamiłowania książkoholikiem. Na blogu znaleźć można garść inspiracji dotyczących głównie literatury skandynawskiej, bałkańskiej i arabskiej. Pasjonaci niszowych autorów z pewnością znajdą tu tytuły, po które warto sięgnąć. Chcesz odkryć nieznane Ci dotąd rejony czytelnicze? Parapet literacki jest miejscem dla Ciebie!

blog2

Pani Pisarka 

Zdjęcia, książki, pasja – to znaleźć można na blogu Magdy, która uwielbia fotografię i dobrą literaturę. Rzeczowe recenzje najgorętszych tytułów książek opatrzone są wyjątkowymi zdjęciami, które stanowią zaproszenie do czytelniczego świata autorki, która dzieli się z odwiedzającymi także własną twórczością. Jeśli szukasz miejsca z charakterem, gdzie znaleźć można szereg inspiracji, odwiedź blog Pani Pisarki.

blog3

Okruchy 

Wydarzenia i ciekawostki literackie, tytuły, które warto mieć w swojej domowej biblioteczce, anegdoty, recenzje i przemyślenia na temat czytelnictwa, a przede wszystkim spora dawka poezji – to można znaleźć na blogu Piotra, absolwenta polonistyki i miłośnika słowa pisanego, który sam tworzy fraszki i wiersze. Lekkie pióro, rzetelne informacje i zamiłowanie do literatury, a zwłaszcza liryki – to cechy charakterystyczne bloga Okruchy, który przypadnie do gustu każdemu książkoholikowi, który chce być na bieżąco z tym, co dzieje się na rynku literackim.

blog4

Blogosfera to świetne poletko dla osób, które chcą nie tylko dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi, ale także znaleźć bratnią duszę, dzielącą te same pasje. Znacie blogi literackie godne polecenia? A może sami dajecie upust swoim czytelniczym przemyśleniom? Podzielcie się w komentarzu stronami wartymi odwiedzenia i zaproście nas do swojego książkowego świata.

WordPorn