Książki

Horrory, czyli dlaczego lubimy się bać?

980x513-CWR-blog 1

Czasami każdy z nas potrzebuje zastrzyku adrenaliny. Jeśli jesteś głodny mocnych wrażeń, a Twoją największą pasją są książki, sięgnij po tytuły, które przyprawią Cię o gęsią skórkę! Sprawdź, jakie horrory warto przeczytać tej jesieni.

4-demony-jesienne-Księga jesiennych demonów- Jarosław Grzędowicz

Wierzysz w demony? Jesteśmy pewni, że nawet, jeśli odpowiedź brzmi “nie”, myśl o tym, że mogą istnieć, wywołuje w Tobie niepokój. A co, jeśli zmory istnieją i prześladują ludzi wyłącznie dlatego, że nie odpowiada im ich optymizm i radość życia? Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego spotykamy niektórych ludzi na swej drodze i jak ich obecność wpływa na nasze losy? “Księga jesiennych demonów” to idealna pozycja dla osób, które uwielbiają mocne wrażenia. Połączenie ironii i sarkazmu z odrobiną demonizacji dało efekt w postaci wciągającej książki, w której znaleźć można drugie, ukryte dno. Jarosław Grzędowicz w intrygujący sposób zaprasza czytelnika do świata pełnego strachu i niedomówień, gdzie, mimo, że opisywane są pozornie zwykłe, codzienne sytuacje życiowe, spokój nie ma racji bytu.

Ogród kości – Tess Gerritsen5-ogrod-kosci

Czasami lepiej nie wracać do przeszłości i nie rozdrapywać ran, które mogą odnowić dawny koszmar. Boston, rok 1830. Młody, biedny lekarz, którego sytuacja zmusiła do handlu zwłokami. Czy ubóstwo i ciężkie warunki życiowe mogą być powodem do wyzbycia się człowieczeństwa? Czy warto ufać lekarzom, którzy, dzięki swej wiedzy i umiejętnościom, mogą być perfekcyjnymi mordercami, nie pozostawiającymi śladów po swej zbrodni? Tego dowiecie się z książki “Ogród Kości”, autorstwa Tess Gerritsen – z zawodu lekarki, z zamiłowania twórczyni trzymających w napięciu thrillerów medycznych, które stały się bestsellerami. Zdaniem Stephena Kinga, Gerritsen to najciekawsza autorka powieści grozy. Jeśli jesteście zwolennikami psychologicznych książek wywołujących strach, ta lektura z pewnością przypadnie Wam do gustu.

6-outsiderOutsider – Stephen King

Czasami każdy z nas odczuwa niepokój, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia ze sprawami, które nie zostały doprowadzone do końca. Makabryczna zbrodnia, śledztwo pozostawiające sporo do życzenia i stale pojawiające się znaki zapytania, które nie tylko nie pomagają rozwiać wątpliwości, ale także potęgują uczucie strachu. Czy zbrodniarzem może być sympatyczny, lubiany przez wszystkich, na pozór spokojny człowiek? Czy każdy z nas ma dwie, odmienne natury? Czy bohater książki skrywa swoje upiorne, prawdziwe ja? A może to tylko iluzja i próba obarczenia winą uczciwego człowieka za dokonanie bestialskiej zbrodni? Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na te pytania, sięgnijcie po książkę Stephena Kinga – niekwestionowanego mistrza grozy, który w precyzyjny sposób przygotowuje każdą kolejną historię, wywołując w czytelniku uczucie strachu i niepewności, równocześnie wciągając do makabrycznego świata i zmuszając do myślenia.

Lubisz uczucie kontrolowanego strachu? A może potrzebujesz mocnych wrażeń i odskoczni od nudnych, długich, jesiennych wieczorów? Powyższe pozycje pomogą Ci pobudzić wyobraźnię. Jaka książka wywołała u Was największy strach?

WordPorn