Książki Kultura Lifestyle

Kawiarnio – księgarnie, czyli idealne miejsca na spotkania książkoholików

Grafika-PA

Szukasz alternatywy dla relaksu z lekturą w domowym zaciszu? Coraz częściej, w wielu polskich miastach pojawiają się miejsca, które są chętnie odwiedzane przez pasjonatów czytania. Kawiarnio – księgarnie, bo o nich mowa, to idealne lokale na spotkania książkoholików. Sprawdźcie listę miejsc wartych odwiedzenia!

Chcesz miło spędzić popołudnie, w spokoju czytając książkę? Masz grono przyjaciół, z którymi uwielbiasz dyskutować o tym, co aktualnie czytacie? Właściciele kawiarni wychodzą naprzeciw oczekiwaniom książkoholików, dostosowując je do ich potrzeb. Tak oto powstały kawiarnio – księgarnie! W jakich miastach można natknąć się na tego typu miejsca?

Tarabuk – Warszawa

Jeśli szukacie lokalu w stolicy, gdzie można znaleźć ciekawe, różnorodne książki mało znanych pisarzy, a do tego spędzić miło czas przy kawie, Tarabuk będzie miejscem idealnym. To lokal, w którym są nie tylko dostępne książki dla dorosłych, ale i dzieci. Kolejnym atutem tego miejsca jest fakt, iż cyklicznie organizowane są tam kreatywne spotkania – zarówno zajęcia dla najmłodszych, jak i starszych pasjonatów czytelnictwa. Spotkania z autorami, kluby dyskusyjne, warsztaty, przedstawienia i wyprzedaże garażowe – wszystkim tym atrakcjom towarzyszy miła atmosfera i klimatyczny nastrój

Adres: Warszawa, Nowy Świat 63

Nalanda – Wrocław

Jesteś zwolennikiem klimatycznych lokali? Będąc we Wrocławiu odwiedź miejsce o nazwie Nalanda, w którym, poza sporymi zasobami ciekawych książek można liczyć na pyszną kawę, aromatyczną herbatę, domowe ciasta i wegańskie obiady przygotowywane według zasad pięciu przemian. Poza smaczną kuchnią i ciekawymi lekturami, Nalanda oferuje ciekawe atrakcje jak wieczorki poetyckie, spotkania autorskie, warsztaty, teatrzyki dla najmłodszych, projekcje filmów, a nawet koncerty.

Adres: Wrocław, Plac Kościuszki 12

Kawiarnio księgarnie

 

Kawiarnia Literacka – Kraków

Położona w samym sercu klimatycznego, starego Kazimierza. Kilka tysięcy tytułów książek o różnej tematyce, aromatyczne napoje, wyselekcjonowane alkohole i smaczne przekąski, a do tego ciekawa aranżacja wnętrza, o którą zadbali  projektanci współpracujący z Teatrem Nowym Proxima. Odwiedzając Kawiarnię Literacką można liczyć na twórcze i rozwijające rozrywki, jak spotkania autorskie, czy warsztaty z ludźmi ze świata literatury i kultury. Znajdzie się też coś dla miłośników planszówek – specjalnie przygotowana do tego sala oraz spory zasób dostępnych gier sprzyja rozgrywkom w gronie znajomych.

Adres: Kraków, ul. Krakowska 41

Litera Cafe – Łódź

Łódzki wystrój, pyszne wypieki, spory księgozbiór i wyjątkowa atmosfera. Litera Cafe to miejsce idealne dla osób, które chcą w ciekawy sposób spędzić czas, poszerzając wiedzę z zakresu literatury i sztuki, pielęgnując pasję czytania. W lokalu regularnie organizowane są wykłady, spotkania autorskie, wspólne czytanie książek, przedstawienia dla maluchów oraz warsztaty. Osoby chcące powiększyć swoją biblioteczkę z pewnością docenią to, że w Litera Cafe organizowane są także książkowe wyprzedaże.

Adres: Łódź, ul. Nawrot 7

Sztuka wyboru – Gdańsk

Uwielbiasz jasne, przestronne, nowoczesne wnętrza? Odwiedź Sztukę wyboru! To lokal, w którym, poza książkami, smacznymi ciastami, przekąskami i aromatycznymi napojami, możesz zaopatrzyć się również w designerskie gadżety i wyroby młodych, polskich artystów. To również miejsce, w którym możesz obcować ze sztuką, podziwiając dostępne w lokalu wystawy oraz poszerzyć horyzonty i umiejętności, biorąc udział w kreatywnych warsztatach i spotkaniach autorskich, podczas których można liczyć na ciekawe dyskusje z innymi pasjonatami sztuki i literatury.

Adres: Gdańsk, ul. J. Słowackiego 19

Kawiarnio – księgarni wciąż przybywa na mapie Polski, co oznacza, że pasjonatów czytania w naszym kraju nie brakuje, a to bez wątpienia cieszy. Jeśli zaliczacie się do grona książkoholików i chcecie w ciekawy sposób spędzić czas, odwiedźcie powyższe lokale. A może znacie podobne miejsca, w których warto zagościć?

 

WordPorn