Książki

Książki, które urozmaicą Ci jesienne wieczory

Książki na jesień

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Zmienna pogoda i coraz niższe temperatury sprzyjają wieczorom spędzanym w domu, w towarzystwie koca, herbaty i ciekawej książki. Po jaki tytuł sięgnąć?

Jedni ze smutkiem żegnają lato, inni z niecierpliwością wyczekują jesieni. Kolejni to głównie książkoholicy, którzy uwielbiają pogarszającą się, brzydką pogodę sprzyjającą pozostaniu w domowym zaciszu z zapasem książek w zasięgu ręki. Jakie tytuły zasługują na szczególną uwagę tej jesieni?

Antolka Antolka – Magdalena Kordel

Dopada Cię jesienna chandra? Książka Magdaleny Kordel pomoże Ci ją zwalczyć, podnosząc na duchu. Historia przedstawia losy tytułowej Antolki, której życie wciąż rzuca kłody pod nogi. Ona jednak wbrew wszystkiemu postanawia być szczęśliwa, a trudności, z jakimi się spotyka, przekuwać w życiowe, przydatne lekcje. Czy poznany na Mazurach mężczyzna jej w tym pomoże? Jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki? Jeśli lubicie pozytywne zakończenia i lekkie lektury czytane dla relaksu, ta pozycja będzie strzałem w dziesiątkę.

Po prostu pycha. Słodkie i słone przepisy – Joanna Małagowska Po prostu pycha

Jesienią chętniej poprawiamy sobie humor pysznościami. Co zrobić, żeby wraz z nadejściem jesieni nie pojawiły się nadprogramowe kilogramy? Skorzystaj z przepisów Joanny Małagowskiej, która na łamach swojej książki przedstawia 70 receptur na pyszne, zdrowe i przede wszystkim nieskomplikowane śniadania, dania obiadowe i kolacje. W książce znaleźć można mniej kaloryczne rozwiązania. Jeśli jesteś smakoszem jedzenia, a jesienne przesiadywanie w domu wpływa na to, że podjadasz, ta książka pomoże Ci zadbać o to, co ląduje na Twoim talerzu.

Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki  Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki – Michał Rusinek

Jesienią potrzebujesz więcej motywacji do działania niż zazwyczaj? Sięgnij po poradnik! Jeśli nie wiesz, jaką pozycję wybrać ze stale poszerzającej się oferty książek, na których łamach głoszone są złote myśli niemające nic wspólnego z rzeczywistością, zdecyduj się na “Niedorajdę” Michała Rusinka. Autor w zabawny, lecz dosadny sposób analizuje poradniki i zawarte w nich rady, którymi czytelnik jest karmiony. Jeśli chcesz nabrać dystansu i szukasz ciekawej, lekko humorystycznej książki na jesienny wieczór, to wydanie będzie idealnym wyborem. 

Niewinny – Harlan Coben Niewinny

Wolisz książki, które wyzwalają skrajne odczucia? Jesteś zwolennikiem lektur wywołujących dreszczyk emocji? Nowe dzieło Harlana Cobena z pewnością trafi w Twój gust. Trzymająca w napięciu historia morderstwa i niejasności z nim związanych urozmaici długie, jesienne wieczory, dostarczając sporą dawkę doznań!

Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood  Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood – Tom O’Neill, Dan Piepenbring

Jesteś zwolennikiem literatury faktu? Chętnie sięgasz po wstrząsające historie, które na długo zapadają w pamięć? Książka Toma O’Neill’a i Dana Piepenbring’a

powinna trafić na Twoją jesienną listę “must read”. Wstrząsający reportaż o zbrodniach Charlesa Mansona – psychopaty, mordercy i przywódcy sekty Rodzina dostarczy Ci wrażeń, przybliżając sylwetkę i historię zbrodniarza odpowiedzialnego za jedno z najgłośniejszych morderstw, dokonanego w willi Romana Polańskiego. 

Jesień to idealna pora na czytanie książek. Powyższe propozycje pomogą Ci urozmaicić długie, chłodne wieczory, dostarczając wyjątkowych wrażeń. 

WordPorn