Czytelnictwo Książki Lifestyle

Międzynarodowy dzień przyjaźni – jaki prezent wybrać dla swej bratniej duszy?

980x513-CWR-blog

Prawdziwy przyjaciel to skarb, dlatego warto dbać o relacje z bliskimi, doceniając ich obecność. 30 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przyjaźni – to świetna okazja do tego, by podziękować swojej bratniej duszy za to, że nas wspiera. Warto też pomyśleć o drobnym podarunku, który wywoła uśmiech na ustach  Sprawdź, jaka książka będzie najlepszym prezentem.

“Prawdziwy przyjaciel jest kimś, kto wierzy w ciebie kiedy ty przestajesz wierzyć w samego siebie” – słowa Kirsty Dallas w pełni oddają sedno przyjaźni. Twoja bratnia dusza uwielbia relaks z książką? Podpowiadamy, jakie tytuły będą dobrym wyborem na prezent dla przyjaciela. Dodatkowym plusem takiego prezentu jest to, że później możemy pożyczyć książkę i ją przeczytać 🙂

Top 3 książki dla przyjaciółki

Każda kobieta marzy o tym, by mieć przyjaciółkę od serca, z którą może dzielić się przemyśleniami, rozterkami, przeżywać przygody i spełniać marzenia. Nikt tak nie zrozumie i nie pocieszy, jak prawdziwa przyjaciółka, która, w razie potrzeby też postawi do pionu i przywoła do porządku. Doceń obecność swej powierniczki, obdarowując ją książką – sprawdź propozycje, które przypadną do gustu każdej kobiecie.

GPS szczęścia czyli jak się wydostać z Czarnej d.- Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska

W życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, kiedy zaczyna doskwierać jej rzeczywistość, która stopniowo zaczyna przytłaczać. Jedni zrzucają winę na hormony, inni twierdzą, że taki urok przedstawicielek płci pięknej. Bez względu na to, jaki jest powód nagłego spadku nastroju,książka Magdaleny Witkiewicz i Marzeny Grochowskiej będzie idealną odskocznią w trudnych chwilach. Humorystyczne przedstawienie problemów życia codziennego i garść przydatnych rad z pewnością będą dla przyjaciółki dobrym pocieszeniem w chwilach kryzysu.

Sekrety piękna. Sposoby na urodę, makijaż i pewność siebie – Panna Joanna

Twoja przyjaciółka uwielbia eksperymentować z modą, a świat kosmetyków jest jej dobrze znany? Ta pozycja z pewnością ją zachwyci! “Sekrety piękna…” to obowiązkowa pozycja dla tych kobiet, które szukają swojego stylu i nie boją się zmian. W książce znaleźć można nie tylko przydatne porady i nowinki ze świata mody i urody, ale także wskazówki, jak uporać się z własnymi myślami i zacząć się w pełni akceptować.

YEStem kobietą – Pawlikowska Katarzyna

Bycie kobietą bywa trudne, czasami wręcz uporczywe, jednak w gruncie rzeczy specyficzna natura płci pięknej ma swój urok. Jeśli Twoja przyjaciółka ma zdrowy dystans do siebie i świata, a poczucie humoru jest jej mocną stroną, ta pozycja będzie idealnym prezentem. Zabawna i luźna forma w zestawieniu z radami, jak być kobietą i nie zwariować – to książka, przy której można się zrelaksować, równocześnie poznając kilka tajników, jak być szczęśliwszą, bez konieczności wprowadzania radykalnych zmian.  

010203

Top 3 książki dla przyjaciela

Nie ma nic trwalszego niż męska przyjaźń, która wbrew pozorom nie opiera się wyłącznie na rozmowach o motoryzacji i miłosnych podbojach. Często bywa tak, że docenienie przyjaciela przychodzi z trudem, szczególnie, że Panowie mają zwykle problem z bezpośrednim okazywaniem uczuć. Przychodzimy więc z pomocą i prezentujemy książki, które bez zbędnych słów powiedzą „I love you, man”.

Mętne łby – Antoni Słonimski

W przyjacielskiej relacji między mężczyznami zazwyczaj dominuje bezpośredniość, poczucie humoru i wszechobecna ironia. Jeśli Twój przyjaciel bywa zgryźliwy i sarkastyczny i właśnie za to darzysz go sympatią, książka Antoniego Słomińskiego, będąca zbiorem felietonów na temat absurdów życia codziennego, będzie strzałem w dziesiątkę.

Zamęt – Vincent V. Severski

Podejrzane biznesy, talibowie, Agencja Wywiadu – jeśli Twój przyjaciel jest pasjonatem kryminałów i zagadkowych historii, książka Vincenta V. Severskiego z pewnością przypadnie mu do gustu. Pozycja, która skłania do myślenia i wywołuje uczucie narastającego napięcia spodoba się każdemu zwolennikowi mocnych wrażeń.

Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim

Większość mężczyzn to zapaleni kibice piłki nożnej. Jeśli Twój przyjaciel zalicza się do tego grona, podaruj mu książkę, prezentującą kulisy polskiego futbolu i zdradzającą tajemnice piłkarskiego świata. Autorzy “Krótkiej piłki” to sportowi reporterzy, którzy przez lata od kuchni obserwowali , jak wygląda rzeczywistość poza boiskiem. Ta pozycja powinna znaleźć się w biblioteczce każdego fana sportu.

040506

Dzień przyjaźni to dobra okazja do tego, by wyjątkowo spędzić czas ze swoim przyjacielem. Warto doceniać to, że ma się bratnią duszę, która akceptuje nas i rozumie mimo wszystko. Zaliczacie się do grona szczęśliwców, którzy mają prawdziwych przyjaciół od serca? Jak doceniacie ich obecność?

 

WordPorn