Książki Lifestyle

Noworoczna mobilizacja – poradniki, dzięki którym wytrwasz w swoich postanowieniach

980x513-CWR-blog-1

Nowy rok to czas, kiedy chętnie spisujemy postanowienia, mające na celu samodoskonalenie oraz zmianę nawyków, które wbrew pozorom mogą działać na nas niekorzystnie. O ile określenie celów na nowy rok jest w miarę proste i przyjemne, o tyle wcielenie ich w życie bywa problematyczne. Jak zatem wytrwać w dążeniu do celu? Sięgnij po poradniki, które pomogą Ci odnieść noworoczny sukces!

Pstryk. Jak zmieniać żeby zmienić - Chip Heath, Dan Heath Pstryk. Jak zmieniać żeby zmienić – Chip Heath, Dan Heath

Chcesz wcielić w życie noworoczne postanowienia, jednak dotychczasowe próby wprowadzenia zmian kończyły się porażką? Bracia Chip i Dan Heath – autorzy bestsellerowych książek, które były tłumaczone na blisko 30 języków, konsultanci i trenerzy, doradzający między innymi takim firmom, jak Microsoft czy Nike, przygotowali kilka sprawdzonych rad. W książce znaleźć można wskazówki dotyczących tego, co robić, by się samodoskonalić oraz wprowadzić samodyscyplinę, bez poczucia przymusu, który najczęściej wpływa na to, że odpuszczamy dalsze starania. Książka dedykowana jest wszystkim, którzy chcą wprowadzić zarówno drobne innowacje, jak i te, które rzutują na dalsze życie.

Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności – Tomas Navarro Kintsugi. Jak czerpać siłę z życiowych trudności - Tomas Navarro

Zeszły rok przyniósł Ci sporo rozczarowań i trudności? Przełóż porażki na sukcesy! Wydaje Ci się to nierealne? Jeśli tak, książka Tomasa Navarro sprawi, że zmienisz punkt widzenia, dostrzegając potencjał w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji życiowej. Tytułowe kintsugi oznacza japońską sztukę naprawiania potłuczonej porcelany za pomocą złota. Tak reperowane naczynia nie tylko odzyskują dawną formę, ale i zyskują na atrakcyjności – praktyka ta stanowi świetną metaforę koncepcji autora książki, który na kartach swego dzieła pragnie unaocznić czytelnikowi, że może osiągnąć postawiony sobie cel nawet pomimo początkowych trudności i niepowodzeń.

Ogarnij się! - Sarah Knight Ogarnij się! – Sarah Knight

Autorka książki “Magia olewania” powraca z kolejną książką, tym razem skierowaną do osób, które chcą odejść od codziennej rutyny, wprowadzając w swoje życie odrobinę innowacji. Sarah Knight przygotowała serię prostych, jednak skutecznych wskazówek dotyczących tego, jak stawiać przed sobą wyzwania i co robić, by dążyć do ich realizacji, krok po kroku zmieniając dotychczasowe nawyki. Szukasz wartościowych treści przedstawionych w lekkiej formie? “Ogarnij się!” będzie strzałem w dziesiątkę!

Nieco dziennik, czyli Twoje piękne chwile – Magdalena Kordel Nieco dziennik, czyli Twoje piękne chwile - Magdalena Kordel

Często tracimy motywację do dalszych działań, odpuszczając i zbyt szybko rezygnując z dążenia do osiągnięcia postawionego sobie celu. Dlaczego tak się dzieje? Większość z nas oczekuje kolosalnych zmian, często przy tym bagatelizując lub zupełnie nie zauważając drobnych sukcesów, które udaje nam się osiągnąć. Magdalena Kordel postanowiła temu zaradzić, oferując “Nieco dziennik”, w którym można zanotować swoje małe zwycięstwa oraz istotne dla nas chwile, które sprawiają, że codzienne życie nabiera wyjątkowych barw. Jeśli chcesz w nowym roku nauczyć się doceniać drobne sukcesy oraz czerpać radość z wyjątkowości codziennego życia, sprezentuj sobie “Nieco dziennik”.

 

Elle (z dodatkiem) - Kalendarzyk 2019 Elle z dodatkiem – Kalendarzyk 2019

Chcesz wprowadzić do swego życia odrobinę zmian, jednak nie masz jasno sprecyzowanych postanowień? Sięgnij po magazyn Elle, w którym znajdziesz zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego lifestylu. Masz dość swojego dotychczasowego stylu lub otoczenia, w którym żyjesz, a może chcesz wprowadzić nieco innowacji do jadłospisu, równocześnie pracując nad sylwetką i swoim samopoczuciem? Na łamach magazynu znajdziesz porady dotyczące najnowszych trendów w modzie, wnętrzach i kuchni oraz ciekawostki ze świata kultury. Praktyczny dodatek w postaci kieszonkowego kalendarza na nowy rok będzie dodatkową motywacją do wprowadzenia zmian oraz trzymania się obranego celu.

Dobre Rady z dodatkiem – Kalendarz 2019 Dobre Rady (z dodatkiem) - Kalendarz

Aby wytrwać w swych postanowieniach należy przede wszystkim trzymać się ustalonego wcześniej planu oraz regularnie wcielać go w życie. Chcesz skupić się na sobie, ale nie wiesz, w jaki sposób się samodoskonalić? Za cel postawiłaś sobie pracę nad relacjami z najbliższymi? Sięgnij po magazyn “Dobre Rady”, dzięki któremu nauczysz się tego, co w pracy nad sobą jest najważniejsze i poznasz sekret dotyczący tego, gdzie tkwi sekret skutecznego wprowadzania zmian.

Nowy rok daje nam sporo możliwości, jednak, aby dobrze wykorzystać szansę, jaką daje nam los, warto wiedzieć, jak formułować cele, by nie przerastały naszych możliwości oraz co zrobić, by wytrwać w działaniach. Powyższe propozycje mogą okazać się świetnym motywatorem do noworocznych starań.

WordPorn