Czytelnictwo Książki Kultura Lifestyle

„Pierwsze westchnienie miłości, to ostatnie westchnienie rozumu!” Kornel Makuszyński

28035087_1583102581725031_1891504101_o
Czy Was też wypełnia już miłość? Czujecie te motylki w brzuchu? Love is in the air, serduszka latają w powietrzu. Kino, spacer, kolacja, wino… Macie już głowę pełną pomysłów jak moglibyście spędzić ten dzień z ukochaną osobą? My też! Pomysł może nie innowacyjny, ale sprawdzony. Wiemy, że w ten dzień będziemy, oczywiście, czytać książki. Karmiąc się raz na pięć stron truskawkami. I co do zasady to owszem, obchodzimy Walentynki, choć raczej szerokim łukiem. Bliższa naszemu sercu jest czerwcowa Noc Kupały. Święto ognia i radości, urodzaju i płodności. Jest wtedy cieplej, weselej i bardziej słowiańsko. Jednak, powiedzmy, że Walentynki też są miłe. Ale do rzeczy. My tutaj o książkach. Tak więc, aby w te mroźne dni lutego rozgrzać serca proponujemy Wam kilka książek o miłości. Niektórzy, gdy tylko pomyślą o tym, że książka traktuje o porywach serca od razu rzucają ją w kąt i nigdy nie podnoszą. Są tez tacy, których romantyczne dusze wręcz łakną literatury, w której uczucia i wszystkie niełatwe, związane z nimi emocje emanują ze stronic książki. Jedno, co wiemy na pewno to to, że książki edukują. Skłaniają do przemyśleń i rzucają inne światło na niektóre sprawy- na związki, na nas samych, na naszych najbliższych. I mówiąc „książki o miłości” nie mamy na myśli Harlequinów. Bo miłość niejedno ma imię…

jojoAutorka bestsellerów „Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś” oraz „Dziewczyną, którą kochałeś” stworzyła zapewne następny. „Ostatni list od kochanka” to według nas jedna z najpiękniejszych powieści Jojo Moyes. „Odwaga jest początkiem działania, a szczęście jego końcem”. Jesteście na tyle odważni, aby przeczytać tę książkę? Dziennikarka, młodziutka Ellie, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego, szorstkiego w kontakcie, ale wrażliwego reportera, pozostały tylko listy. Elli postanawia poznać historię zakazanego związku i odkryć tajemnicę jego końca. Historia zmienia wiele w życiu samej dziennikarki, ale nie tylko. To jak efekt motyla. Przeczytajcie, a sami zobaczycie…

Mamy także coś na poprawę humoru. „Tylko dobre wiatylkodomości” Agnieszki Krawczyk to książka o tym, że zawsze jest plan B, że Wszechświat działa tak, aby było dobrze. Czasem tylko trzeba postawić na swoim i iść za głosem serca. Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Los inaczej, niż bohaterka zaplanował przyszłość. Od czego jednak ma się najbliższych i przyjaciółki? Jedna z nich składa jej propozycję nie do odrzucenia. Kobieta odziedziczyła bowiem podupadające pismo dla pań, natomiast Izabela ma jej pomóc w odzyskaniu dawnej świetności magazynu. Muszą tylko przeprowadzić się do Krakowa… Los przygotował dla nich wiele niespodzianek. Ta romantyczna i zabawna książka, o zaskakującej fabule jest idealna dla każdego.

greyWkraczamy w świat bardzo odważnej erotyki. Któż nie słyszał o 50 twarzach Greya? A kto nie chciałby poznać jego wersji historii miłosnych podbojów? „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana” E.L. James to coś, co sprawia, że znaną historię czytamy tak, jakbyśmy nigdy o niej nie słyszeli. Christian Grey nie może uwolnić się od Anastazji Steele, która uparcie tkwi w jego umyśle, krwi. Zdeterminowany by ją odzyskać, próbuje stłumić najmroczniejsze pragnienia. Ale może jest szansa na uleczenie zbolałej i poranionej duszy Christiana? Cwislockazy powiernik Christiana i terapeuta, dr Flynn, pomoże mu zmierzyć się z demonami? Cy człowiek tak mroczny i poturbowany może mieć nadzieję na miłość ?

Czym jest miłość jeśli nie połączeniem dusz i…ciał. Nikt inny nie napisał o tym lepiej, niż Michalina Wisłocka! Ta seksualna rewolucjonistka łamała konwenanse, podważała autorytety, a przede wszystkim leczyła, inspirując do odkrywania własnych pragnień. Uczyła jak radzić sobie z intymnością w relacji, dzięki czemu stała się częścią życia wielu par. Dlatego też napisała „Sztukę kochania”, która przeżywa ostatnio swój renesans, za sprawą filmu biograficznego, o życiu autorki. Równo czterdzieści lat po premierze kultowego poradnika trafia on znów w ręce czytelników w zupełnie nowej odsłonie, ze wstępem prof. Zbigniewa Izdebskiego oraz nowym rozdziałem dotyczącym antykoncepcji. Mówi się, że miłość nie potrzebuje podręczników. Ale prawdziwy związek bez zrozumienia drugiej strony, to tylko powierzchowna znajomość. Dzieło Wisłockiej to prawdziwe kompendium wiedzy, dzięki któremu przeniesiecie swoją sypialnię prosto do gwiazd.

WordPorn