Książki

Premiery grudnia: top 5 tytułów

CWR-zapowiedzi

Nie ma lepszego pomysłu na zimowy relaks niż ciepły koc, gorąca herbata i interesująca książka. Sprawdźcie grudniowe premiery, po które, naszym zdaniem, warto sięgnąć!

okladki-ksiazki-1Kobieta w doktrynie islamu – Bill Warner

Książka Billa Warnera opisuje szczegóły z życia Mahometa, nie omijając również intymnych niuansów. Dlaczego mężczyźni mają prawo bić swoje żony, jak wyglądają kwestie adopcji oraz dlaczego dziewczynki zmuszane są do ślubu z dorosłymi? Na wszystkie pytania znaleźć można odpowiedź w książce “Kobieta w doktrynie islamu”.

Dlaczego ta książka?

Ideologia charakterystyczna dla islamskiej doktryny budziła i wciąż budzi skrajne emocje, zwłaszcza u nas, kobiet – świadomość tego, że przedstawicielki naszej płci skazane są na życie w pełnym podporządkowaniu swoim mężom, których muszą traktować jak swoich panów wzbudza w nas oburzenie. Sięgając po książkę Billa Warnera chcemy zagłębić się w temacie, poszerzając wiedzę o tak odmiennej kulturze.

Data premiery: 01.12.2018.

Genialna przyjaciółka – Elena Ferranteokladki-ksiazki-2

Sześciesięcioletnia Elena dowiaduje się, że Lila – jej odwieczna przyjaciółka, nagle znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Wracając pamięcią do przeszłości, kobieta przywołuje na myśl wspomnienia z lat 50 – tych ubiegłego wieku, kiedy to na przedmieściach Neapolu  przyjaciółki spędzały ze sobą dzieciństwo – już wówczas Lila chciała zniknąć, zacierając za sobą wszystkie ślady. Czy po latach jedna z przyjaciółek postanowiła wcielić swój plan w życie? Dowiecie się tego, sięgając po książkę Eleny Ferrante.

Dlaczego ta książka?

Lubimy intrygujące historie i nieprzewidywalne zwroty akcji. Zapowiedź dzieła Eleny Ferrante wzbudza w nas ciekawość i chęć rozwikłania zagadki zniknięcia bohaterki, która żyła w przekonaniu, że któregoś dnia zniknie bez śladu, uwalniając się od rzeczywistości, w której dominowała bieda, ciemnota i przemoc.

Data premiery: 07.12.2018.

okladki-ksiazki-3Bezcenny luksus – Opracowanie zbiorowe

Ludzie sukcesu, ikony stylu, osoby, będące wyznacznikiem piękna, kreatywności i pasji oraz historie legendarnych marek, które stały się światową potęgą, rozpoznawaną przez ludzi na całym świecie. Jak wygląda życie osób obracających się w luksusie? Czy droga do sukcesu jest usłana różami, czy może wiąże się z wyrzeczeniami, ciężką pracą i pasmem początkowych porażek? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie, zagłębiając się w książce “Bezcenny luksus”.

Dlaczego ta książka?

Każdego z nas w mniejszym lub większym stopniu fascynuje tzw.: “wielki świat”. Sięgając po książkę “Bezcenny luksus” chcemy bliżej poznać osoby, które zostały uznane przez społeczeństwo za ikony. Mamy nadzieję, że lektura, opatrzona wyjątkowymi zdjęciami, będzie świetną, ciekawą i inspirującą rozrywką na zimowe wieczory. Być może historie znanych i cenionych osób staną się motywacją w dążeniu do spełniania własnych marzeń i aspiracji?

Data premiery: 07.12.2018.

Sztuka koktajlu – Patryk Mitręgaokladki-ksiazki-4

Okazuje się, że nie trzeba być barmanem, by móc przygotować wyjątkowe drinki i koktajle, które zachwycą fuzją smaków. “Sztuka koktajlu” to przewodnik po alkoholach świata oraz przydatny zbiór 40 wyjątkowych, oryginalnych receptur na koktajle, które zachwycą każdego smakosza trunków. Jeśli szukasz inspiracji na napoje, którymi ugościsz znajomych podczas domówki, sięgnij po “Sztukę koktajlu”.

Dlaczego ta książka?

Sylwester zbliża się wielkimi krokami! Mamy nadzieję, że rady i przepisy Patryka Mitręgi pomogą nam przygotować wyśmienite trunki, które zaskoczą nas smakiem. Równie kusząca jest perspektywa poznania ciekawostek i anegdot związanych z powstaniem danego koktajlu oraz możliwość zaskoczenia zaproszonych gości drinkami, jakich jeszcze nigdy nie degustowali.

Data premiery: 12.12.2018.

okladki-ksiazki-5Na podium. Piekło Dakaru – Krzysztof Hołowczyc, Julian Obrocki

10 lat wspinaczki po wydmach i wertepach – ciężka praca, wyrzeczenia, by w końcu stanąć na upragnionym podium rajdu Dakar. Książka Krzysztofa Hołowczyca i Juliana Obrockiego przedstawia ciężką drogę do spełnienia marzeń i zawodowych aspiracji. Jeśli kiedykolwiek śledziliście z wypiekami na twarzy poczynania Krzysztofa, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!

Dlaczego ta książka?

Krzysztof Hołowczyc to jedna ze sportowych legend. Sięgając po książkę “Na podium. Piekło Dakaru”, poznamy nie tylko historię sportowca, ale przede wszystkim człowieka, który, dążąc do spełnienia marzeń, ciężko pracował, borykając się z wieloma przeciwnościami i własnymi słabościami.

Data premiery: 27.12.2018.

Mamy nadzieję, że powyższa lista premier zaintryguje Was, zachęcając do sięgnięcia po nowe tytuły. Jakie książki znajdują się na Waszej grudniowej liście “must read”?

WordPorn