Czytelnictwo Książki

Premiery września – top 5 tytułów

CWR-zapowiedzi (1)

Nowy miesiąc, nowe książkowe pozycje, którymi warto wzbogacić domową biblioteczkę. Po jakie tytuły sięgnąć we wrześniu? Sprawdźcie nasz subiektywny ranking premier!

01Pan Buk, Pani Bukowa- Wielki Ogarniacz Życia we dwoje, czyli jak być razem i się nie pozabijać

Bycie szczęśliwym to to, czego pragnie każdy z nas, a związek i życie z drugą osobą to spore wyzwanie, które często przypomina pole walki. Chcesz poznać sekret radosnego życia, bez konieczności robienia czegokolwiek w tym kierunku? Poradnik Państwa Bukowych Ci w tym pomoże. Książka stworzona dla osób z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Po sukcesie “Wielkiego ogarniacza życia”, Pani Bukowej, nadszedł czas na książkę z przydatnymi, zabawnymi radami dotyczącymi tego, jak żyć we dwójkę.

Dlaczego ta książka? Dlatego, że “Wielkim ogarniaczem życia”, Pani Bukowa skradła nasze serce, w 100% wpasowując się w nasze poczucie humoru. Poza tym przychodzi w życiu taki moment, że każdy z nas chce się ogarnąć – liczymy na to, że powyższa pozycja pomoże nam znaleźć drugą połówkę i podpowie, jak nie zwariować, dzieląc z kimś życie 😉

Data premiery: 05.09.

Katarzyna Michalak – Ściganyscigany

Zbrodnia, ucieczka i miłość. Taką mieszankę przygotowała dla czytelników Katarzyna Michalak w swej najnowszej powieści. Historia dwóch osób, którym powinęła się noga, a życie ułożyło nie tak, jak tego oczekiwali. Intrygi i kłamstwa przeplatane tęsknotą za prawdziwą miłością – czy z takiego połączenia może powstać coś dobrego i wartościowego? “Ścigany” to książka dla zwolenników trzymających w napięciu historii.

Dlaczego ta książka? Z ciekawości. Na co dzień preferujemy inne gatunki, jednak zapowiedź najnowszego dzieła Katarzyny Michalak brzmi obiecująco. Chcemy się przekonać, czy można dobrze połączyć sensację z romansem, by stworzyć ciekawą historię, a nie infantylną opowiastkę, która nie ma racji bytu w rzeczywistości.

Data premiery: 05.09.

Ja-ssakLiam Drew – Ja, ssak. Co łączy nas z gorylem, wielorybem i nietoperzem

Holistyczne spojrzenie na człowieka i naturę zwierząt. Co łączy nas z gorylem? W jakim stopniu nasze zachowanie jest zbliżone do poczynań wieloryba? Autor w humorystyczny, lekki sposób przedstawia historię ewolucji, objaśniając mechanizmy, jakie kierują życiem ssaków. Ta pozycja będzie idealna dla ciekawych świata osób, które uwielbiają w przystępny sposób zgłębiać wiedzę.

Dlaczego ta książka? Mówi się, że człowiek znacząco różni się od zwierząt, jednak my mamy nieco inne zdanie na ten temat. Obserwując zachowania chociażby czworonogów, jesteśmy skłonni podzielić zdanie Liama Drewa, który twierdzi, że wszystkie ssaki to jedna rodzina. Natura jakiego zwierzęcia w nas drzemie? Chętnie się o tym przekonamy, sięgając po książkę “Ja, ssak…”

Data premiery: 05.09.

Andrew Mayne – NaturalistaNaturalista

Biologia, antropologia, botanika i morderstwo – w jakiej konfiguracji się to łączy? Dowiedzieć się można z najnowszej książki Andrewa Mayna. Czy niedźwiedź grizzly może okazać się bestialskim zabójcom, czy może stanowi tylko alibi dla prawdziwego zbrodniarza? “Naturalista” to książka dla pasjonatów historii mrożących krew w żyłach.

Dlaczego ta książka? Lubimy mroczne klimaty i zagadki, przy rozwiązaniu których trzeba się nieco natrudzić. “Naturalista” wydaje się być pozycją, która dostarczy wrażeń, wywołując uczucie strachu – emocje, jakie może zagwarantować dobrze stworzona historia to coś, za co uwielbiamy książki. Chętnie sprawdzimy, jakich wrażeń dostarczy nam Andrew Mayne.

Data premiery: 05.09.

Rzeznicy-i--lekarzeLindsey Fitzharris – Rzeźnicy i lekarze. Makabryczny świat medycyny i rewolucja Josepha Listera

Jak w XIX wieku wyglądała operacja? Dlaczego ludzie unikali szpitali jak ognia, twierdząc, że to najkrótsza droga do grobu? Lindsey Fitzharris przedstawia historię chirurgów, którzy zamiast wiedzy medycznej i profesjonalizmu, oferowali ból. To także opowieść o  walce Josepha Listera, który próbował zrobić wszystko, by doprowadzić do przełomu w medycynie, zmieniając szpitalnych rzeźników w chirurgów z prawdziwego zdarzenia.

Dlaczego ta książka? Historia lubi zaskakiwać i szokować. Perspektywa poznania XIX wiecznych realiów szpitalnych nieco nas przeraża, równocześnie fascynując, dlatego chętnie cofniemy się w czasie, czytając makabryczne historie prosto ze szpitalnej sali, która, jak twierdzi autor książki, przypominała salę tortur. Być może dzięki tej książce łaskawszym okiem spojrzymy na obecne realia, doceniając to, w jakich czasach żyjemy.

Data premiery: 05.09.

Wrzesień to czas, kiedy wieczory zaczynają być coraz dłuższe – to świetna okazja, by sięgnąć po książkę i umilić sobie okres nadchodzącej jesieni, poznając historie, które na długo zapadną w pamięć lub wywołają uśmiech na ustach. Na książkę jakiego autora czekacie z utęsknieniem?

WordPorn