Czytelnictwo Książki Lifestyle

Szkolnik superdziewczyny, czyli jak się zorganizować, by chodzenie do szkoły nie było przykrym obowiązkiem

CWR-artykul_2

Chodzenie do szkoły to spore wyzwanie. Natłok obowiązków, przedmioty, które nie zawsze są interesujące, prace domowe, sprawdziany – można od tego stracić głowę, gubiąc się w terminach. Z odsieczą przychodzi Agnieszka Mielech, autorka Szkolnika Superdziewczyny!

szkolnik-kartki-1Dobra organizacja to połowa sukcesu. Jak wypełniać swoje szkolne obowiązki, nie zapominając o pracach domowych i terminach sprawdzianów? Dobrym rozwiązaniem jest prowadzenie notatnika! Agnieszka Mielech wyszła naprzeciw oczekiwaniom uczennic, które chcą uporządkować swoje szkolne sprawy. Dlaczego Szkolnik Superdziewczyny jest świetnym sposobem na zapanowaniem nad ogromem szkolnych obowiązków? Sprawdźcie! 

szkolnik-kartki_2 (1)

Chodzenie do szkoły nie musi być wyłącznie męczącym obowiązkiem. Szkolnik pomoże nie tylko przebrnąć przez prace domowe i sprawdziany, ale także będzie świetną alternatywą dla klasycznego pamiętnika.

Dzieło Agnieszki Mielech rozpoczyna się od krótkiego przewodnika po książce, w którym autorka uwzględniła, jak z niej korzystać, wyszczególniając siedem kroków do superorganizacji. Na kolejnych stronach znaleźć można rubrykę “o mnie” i “o mojej szkole” – to miejsce na uwzględnienie podstawowych informacji na temat właścicielki Szkolnika oraz wychowawcy i patrona jej szkoły.

szkolnik-kartki_3 (1)Aby ułatwić organizację pracy, Szkolnik został wyposażony w miejsce na uwzględnienie planu zajęć na każdy kolejny tydzień, wyznaczonych sobie celów na cały rok szkolny oraz zadanych prac domowych. Znaleźć można także tygodniowy plan działania, gdzie wypisać można swoje plany i cele do zrealizowania na nadchodzące dni. Karty nie są oznaczone konkretnymi datami, w związku z czym puste pola śmiało można zapełniać notatkami, dostosowując Szkolnik do własnego trybu zajęć. Harmonogramy wyposażone są w przydatne wskazówki dotyczące tego, jak efektywnie się uczyć oraz motywujące do pracy cytaty.

szkolnik-kartki_4 (1)

Superdziewczyna potrzebuje superinspiracji, dlatego w Szkolniku znaleźć można sylwetki dwunastu kobiet, które inspirują, spełniając się na różnych polach – nauki, podróży, aktorstwa, życia codziennego. Historie wybranych przez autorkę kobiet stanowią nie tylko zbiór ciekawych informacji z różnych dziedzin, ale także są świetną motywacją  do naśladowania dla młodych dziewczyn, które często szukają swoich wzorców, dlatego zostało także uwzględnione miejsce na wypisanie kobiet, które stanowią inspirację dla samej posiadaczki Szkolnika. Na kolejnych stronach znaleźć można także  miejsce na ulubione cytaty i złote myśli, które dodają otuchy każdego dnia.

szkolnik-kartki_6 (1)Jednak nie samą nauką człowiek żyje – warto zatem tak zagospodarować czas, by nie tylko wypełniać swoje szkolne obowiązki, ale także znaleźć chwilę na przyjemności. Z pomocą Szkolnika można uszeregować zajęcia pozalekcyjne oraz zaplanować to, jak będą wyglądać ferie, święta, sylwester, czy walentynki.

W edukacji ważne jest to, aby dostrzegać i doceniać sukcesy. Szkolnik został wyposażony w specjalne miejsce, gdzie można opisywać swoje osiągnięcia – zarówno na polu edukacji, jak i sportu, czy pozostałych zainteresowań – widoczne efekty pracy bez wątpienia każdego zmotywują do dalszego działania.

szkolnik-kartki_8

Końcowa część Szkolnika to miejsce na notatki, kontakty, daty urodzin i rocznic oraz dziewczęcą rozrywkę w formie quizu, który pomoże określić właścicielce Szkolnika, jaką superdziewczyną jest.

Każda młoda kobieta miewa gorsze i lepsze chwile, dlatego na karcie zatytułowanej “Marudnik”, właścicielka Szkolnika może oznaczyć kolorami, jaki humor dopisywał jej w danym dniu – dzięki temu, w chwilach słabości, może dać upust swoim emocjom.

Jest też miejsce na szkolnik-kartki_7docenienie miłych chwil i ciekawych wydarzeń – “Mój słoik szczęścia” to miejsce przeznaczone na sporządzenie krótkich notatek z wydarzeń, które miały dla właścicielki Szkolnika duże znaczenie – może to być data pierwszej randki, zdobycia medalu na szkolnej olimpiadzie lub inne zdarzenie, które wywołało uśmiech na ustach.

Szkolnik Superdziewczyny to świetne rozwiązanie dla uczennicy, która uwielbia mieć wszystko pod kontrolą, równocześnie łącząc obowiązki i zabawę. Szukasz ciekawego prezentu dla córki, siostry lub koleżanki? Książka Agnieszki Mielech zachwyci każdą dziewczynę!

WordPorn