Czytelnictwo Książki Kultura Lifestyle

W trasie – tytuły, które pomogą Ci zaplanować wymarzoną podróż

980x513-CWR-blog-grafika-ksiazki-podroznicze

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Morze czy góry? Jezioro czy las? Jaki kierunek podróży obierzesz? Jeśli nie masz pomysłu na to, w jakim miejscu spędzić urlop, mamy kilka propozycji przewodników, dzięki którym wybór kierunku podróży stanie się prostszy.

Każdy z nas z utęsknieniem czeka na urlop, marząc, by odpocząć i naładować baterie. Aby wyjazd był udany i przyniósł sporo niezapomnianych wrażeń, warto odpowiednio wcześniej przygotować plan wycieczki. Nie wiesz, jaki kierunek obrać? A może zastanawiasz się, co warto zwiedzić, by jak najlepiej poznać specyfikę miejsca, do którego się wybierasz? Przygotowaliśmy kilka propozycji przewodników, dzięki którym nie tylko zaplanujesz podróż, ale i zakochasz się w nowych miejscach, odkrywając nieznane Ci dotąd zakątki.

Kierunek: Polska – przewodniki, dzięki którym poznasz magię kraju

Aby wypocząć w wyjątkowych okolicznościach przyrody, nie trzeba wyjeżdżać daleko. Góry, jeziora, lasy, morze – każdy miłośnik natury znajdzie coś dla siebie, bez konieczności odwiedzania dalekich zakątków. Odkryj na nowo magię Mazur, wybierz się na przechadzkę po górach lub brzegiem morza i zbrataj się z przyrodą.

Lubisz aktywnie spędzać czas? Te tytuły pomogą Ci zagospodarować czas w trakcie urlopu. “Polska dla aktywnych” to pozycja niezbędna dla osób, które uwielbiają odpoczywać aktywnie. W przewodniku znaleźć można propozycje na ciekawe spędzenie czasu w każdym miejscu Polski – dzięki tym atrakcjom nie tylko nie będziesz narzekać na nudę, ale także odkryjesz nowe możliwości, jakie oferują dobrze wszystkim znane miejscowości turystyczne – sprawdź, gdzie warto udać się na przejażdżkę konną, jakie miejsce wybrać na spływ kajakiem, gdzie najlepiej spróbować sił w wspinaczce.

Jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze? Seria przewodników “Rowerem przez…” wskaże Ci ciekawe miejsca w Polsce, gdzie warto udać się na dwóch kółkach. Wsiądź na rower i zwiedzaj zakątki Mazur, Śląska lub spójrz na Warszawę i Trójmiasto z innej perspektywy, przejeżdżając przez nieznane Ci dotąd obszary miasta.

Te propozycje przewodników będą idealne podczas planowania weekendowego wypadu na łono natury. Jeśli lubisz obcować z przyrodą, a równocześnie chcesz spojrzeć na dobrze Ci znane miejsca z zupełnie innej perspektywy, z tymi tytułami bez trudu zaplanujesz wycieczkę, która dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.

okladki-ksiazki-5 (3)okladki-ksiazki-1 (2)okladki-ksiazki-6 (2)

Kierunek: Świat – przewodniki, które obudzą w Tobie chęć zwiedzania

Planujesz dłuższy urlop? Masz ochotę przeżyć niezapomnianą przygodę? Wybierz się w podróż stopem! Jak to zorganizować, o czym należy pamiętać, na co uważać i zwracać szczególną uwagę? Książka Mateusza Kotlarskiego “Kotlet na wynos, czyli autostopem za równik”, to najlepszy przewodnik dla tych, którzy chcą porzucić tradycyjną formę podróżowania i nieco zaryzykować, zdobywając nowe, ciekawe doświadczenie. Wolisz nieco bardziej spokojną formę zwiedzania? Co powiesz na połączenie przewodnika z opisem wrażeń z podróży? Książka „Spacerownik po świecie nie tylko podpowie, jakie miejsca są warte odwiedzenia, ale także przybliży magię zakątków, których zwiedzanie zagwarantuje Ci wyjątkowe przeżycia. Chcesz poznać bliżej Europę? Zastanawiasz się, jakie miejsca są szczególnie warte odwiedzenia?  A może chcesz poznać historię i ciekawostki związane z danym miastem? ”Podróże marzeń: Europa” to przewodnik, który powinien znaleźć się w rękach każdego, kto chce poznać nieodkryte dotąd zakątki, dzięki którym zakocha się w danym miejscu.

okladki-ksiazki-3 (1)okladki-ksiazki-2 (2)okladki-ksiazki-4 (1)

Planując wyjazd warto mieć pod ręką przewodnik, który nie tylko wskaże miejsca godne odwiedzenia, ale także przybliży historię i wyjątkowość danego zakątka. Jeśli chcesz zaplanować podróż, która na długo zapadnie Ci w pamięć, sięgnij po jeden z tytułów, dzięki którym poznasz ciekawe miejsca i spędzisz niezapomniany czas, odpoczywając.

600x100-cta-więcej

WordPorn