Czytelnictwo Dzieci Książki

Wakacje z dreszczykiem – 3 najlepsze kryminały dla dzieci

980x513-CWR-blog-dzieci

Wakacje w pełni. Chcesz zapewnić dziecku rozrywkę, która nie tylko pomoże wypełnić wolny czas, ale także rozwinie wyobraźnię? Sprezentuj maluchowi jeden z trzech najlepszych kryminałów dla dzieci!

Czytanie niesie ze sobą sporo zalet, o czym bez wątpienia nie trzeba przypominać dorosłym. Jak jednak zachęcić do czytania najmłodszych? Dzieci często z góry nastawione są negatywnie do książek, myśląc, że są one zwyczajnie nudne. Aby zachęcić dziecko do regularnego sięgania po książki, warto sprezentować maluchowi historię, która go zainteresuje, zwiększając apetyt na czytanie.

Gatunkiem, który bez trudu zaciekawi jest bez wątpienia kryminał. Wydawać by się mogło, że taki rodzaj literatury nie jest odpowiedni dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego! Obecnie na rynku czytelniczym jest szereg ciekawych kryminałów, które zafascynują dziecko, pobudzając jego wyobraźnię. Chcesz sprezentować dziecku ciekawą książkę, pełną zagadek i intrygujących historii? Przedstawiamy top 3 tytuły kryminałów dla dzieci!

okladki-ksiazki-tajemnica-cyrkuBiuro detektywistyczne Lassego i Mai – Tajemnica cyrku – Widmark Martin

Cyrk, kradzieże i kieszonkowiec – czy pracownicy cyrku zamieszani są w rabunki? Książka Martina Widmarka z pewnością zainteresuje dzieci, które są ciekawe świata i uwielbia zagadki. Książki “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” już od kilku lat ogłaszane są książkami roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, w skład którego wchodzi niemal 50 000 głosujących dzieci, tym samym nie schodzą z list bestsellerów. Seria “Biuro detektywistyczne…” to zbiór niesamowitych wydarzeń, które zmuszą Twoje dziecko do nieszablonowego myślenia i sprawią, że zacznie główkować w celu rozwiązania pojawiających się w książce zagadek.okladki-ksiazki-ktos-bardzo-podejrzany

Ktoś bardzo podejrzany – Mariusz Niemycki

Trzecia seria historii opisującej przygody przyjaciół z Bukowej Góry, którzy mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji. Tym razem bohaterowie, chcąc zwalczyć nudę, biorą udział w niecodziennych incydentach, poznając nowe osoby, rozwiązując kolejne zagadki i przeżywając fascynujące przygody. Jaka będzie reakcja bohaterów, kiedy okaże się, że osoba, którą pozornie znają, okaże się kimś zupełnie innym? Ta historia z pewnością wzbudzi ciekawość każdego młodego czytelnika! Dodatkowo, poza ciekawą fabułą i interesującymi zwrotami akcji, książka pokazuje, jak ważne jest wsparcie przyjaciół – jeśli zatem chcesz zagwarantować dziecku rozrywkę, przy okazji ucząc wartościowych rzeczy, “Ktoś bardzo podejrzany” będzie strzałem w dziesiątkę.

okladki-ksiazki-tajemnica-trzynastgo-pietraTajemnica trzynastego piętra – Joanna Kmieć

Deszczowe wakacje wcale nie muszą być nudne. Potwierdzają to perypetie bohaterów książki Joanny Kmieć.”Tajemnica trzynastego piętra” to książka opowiadająca historię 7-letniego Oliwiera i jego nastoletniej kuzynki, Tosi, którzy ze względu na złą pogodę, zmuszeni są spędzać czas w hotelu, w którym, jak się okazuje, nie brakuje tajemnic i nurtujących zagadek, wartych rozwiązania. Jeśli chcesz wzbudzić ciekawość u swojego dziecka, rozwijając kreatywność i wyobraźnię, sprezentuj mu książkę Joanny Kmieć.

Zagadki, przygody, tajemnice i dreszczyk emocji – chcesz dostarczyć dziecku porcję wrażeń, zachęcając go do regularnego czytania i nieszablonowego myślenia? Podaruj mu kryminał dla najmłodszych. Nic tak nie pobudzi wyobraźni, jak historie trzymające w napięciu. Czytasz swemu dziecku tego typu książki? Jakie tytuły polecasz? Podziel się opinią w komentarzu!

600x100-blog-ksiazki-dla-dzieci-cta-v1

 

WordPorn