Książki

Wakacyjne porywy serca – najromantyczniejsze powieści na lato

980x513-CWR-blog-romanse

Wakacyjne porywy serca – najromantyczniejsze powieści na lato

Lato to czas, który zdecydowanie sprzyja romansom. Każdy z nas uwielbia ten dreszczyk emocji i szybsze bicie serca towarzyszące nowym znajomościom. Tęsknisz za przygodą pełną uczuć? Te książki przyprawią Cię o miłosny zawrót głowy. Sprawdź najlepsze romanse tego lata!

Klasyka w miłosnym wydaniu – 3 ponadczasowe romanse, które przeszły do historii

Istnieją tytuły, które powinien znać każdy wielbiciel książek. Te romanse przeszły do historii, stając się kultowymi wyznacznikami najlepszych powieści miłosnych. Miłość, zazdrość, intrygi i walka o uczucia – jeśli lubisz nagłe zwroty akcji i książki, które chwytają za serce, te tytuły powinny Cię zachwycić.

Duma i uprzedzenie – Jane Austen

O tej książce słyszał każdy. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatów romansów i książek o zabarwieniu historycznym. XIX wieczna sceneria, dzieje młodej kobiety, o losie której decyduje niezbyt zamożna rodzina, refleksje nad władzą pieniądza oraz pełne humoru opisy postaci sprawiają, że książka Jane została okrzyknięta mianem arcydzieła.

Rozważna i romantyczna – Jane Austen

Kolejne dzieło Jane Austen i nic dziwnego, bo to prawdziwa mistrzyni gatunku! Historia dwóch sióstr na wydaniu, które żyją wyobrażeniami o mężczyźnie idealnym. Z jednej strony uczuciowa, jednak porywcza Marianna, chcąca spędzić życie u boku wrażliwego miłośnika literatury, z drugiej strony jej spokojna i rozważna siostra Eleonora, chcąca poślubić spokojnego i odpowiedzialnego człowieka. Jak wyglądało stracie ich marzeń z ówczesną rzeczywistością, gdzie o losach kobiety decydowała pozycja społeczna i pieniądze?

Wichrowe Wzgórza – Emily Brontë

Dzieło Emily Brontë zostało okrzyknięte mianem jednej z najpiękniejszych książek o miłości. Mimo, że to jedyna książka Emily, przeszła do historii, stanowiąc jedno z najważniejszych dzieł literatury światowej.  Historia trzech pokoleń rodzin głównych bohaterów – Earnshawów i Lintonów, gdzie dominuje miłość, tęsknota i pożądanie, przeplatając się z żalem i okrutną zemstą.

okladki-ksiazki-1okladki-ksiazki-2okladki-ksiazki-3

Porywy serca w nowoczesnym stylu – 3 współczesne romanse, które warto przeczytać

Jak wygląda miłość w obecnych czasach? Dlaczego wszyscy tęsknimy za prawdziwym uczuciem, w rzeczywistości się przed nim broniąc? Na te pytania odpowiedź znaleźć można w poniższych tytułach, które przeniosą Cię w miłosny świat pełen niespodzianek. Jesteś zwolennikiem trzymającej w napięciu fabuły? Uwielbiasz książki, które pozwalają się oderwać od codzienności? Te pozycje powinny znaleźć się na Twojej liście książek do przeczytania.

Moje serce w dwóch światach – Jojo Moyes

Autorka bestsellerów “Zanim się pojawiłeś” i “Kiedy odszedłeś” powraca z trzecią książką, w której kontynuuje losy swej bohaterki, Lou Clark. Nowy Jork to miejsce, w którym wszyscy pędzą, zapominając o uczuciach i tym, co w życiu naprawdę ważne. Przytłaczająca codzienność, związek na odległość i zupełnie nowa znajomość, która wydaje się być bardzo obiecująca. Jak poradzi sobie główna bohaterka? Czy ulegnie miłosnej pokusie i porzuci obecne życie na rzecz nowo poznanego mężczyzny, czy może zdrowy rozsądek zwycięży, tłamsząc nagłe porywy serca?

Revved – Samantha Towle

Czy przyjęte przez nas zasady możemy złamać, gdy na horyzoncie pojawi się uczucie? Główna bohaterka, Andressa Andi Amaro, to twarda kobieta, która na co dzień jest mechanikiem samochodowym. Jej postanowieniem było unikanie romansów z kierowcami, jednak wszystko zmienia się w momencie, gdy w jej życiu pojawia się przystojny Carrick Ryan, który łamie serca wszystkim kobietom. Jak potoczą się losy Andressy?

Połączeni. Uwolnij mnie – Laurelin Paige

Główna bohaterka, Gwen Anders, wiele w życiu przeszła, przez co zbudowała wokół siebie mur, mający ją chronić przed kolejnymi rozczarowaniami. Na pozór szczęśliwa kobieta sukcesu, w rzeczywistości tęskni za miłością, mimo, że nie wierzy w jej istnienie. Wszystko się zmienia w momencie, gdy Gwen poznaje szarmanckiego, szalenie bogatego JC, który pokazuje jej zupełnie inne życie, pełne miłosnych uniesień, fascynacji i nieskrępowania.

okladki-ksiazki-4okladki-ksiazki-5okladki-ksiazki-6

Wydawać by się mogło, że romanse zarezerwowane są wyłącznie dla kobiet, które lubią bujać w obłokach. Jeśli jednak lubisz historie pełne emocji, trudnych wyborów i nagłych zwrotów akcji, powyższe tytuły powinny przypaść Ci do gustu. Jakie książki miłosne najbardziej Wam zapadły w pamięć?

600x100-blog-CTA-romanse

WordPorn