Książki Lifestyle

Zadbaj o piękne ciało – książki, które pomogą zrzucić Ci zbędne kilogramy

980x513-CWR-blogg

Postanowiłaś zadbać o formę, zrzucając kilka nadprogramowych kilogramów? Poznaj książki, które Ci to ułatwią.

Aby zrzucić nieco na wadze i zadbać o piękną sylwetkę, nie wystarczy ograniczyć jedzenie i zacząć uprawiać sport. Najważniejsze to racjonalna dieta i przemyślane, rozważne działania, dzięki którym nie będziemy narażeni na efekt jo-jo. Przedstawiamy top 3 książki, które pomogą Ci zadbać o piękne ciało. 

BzdietyBzdiety. Czego nie powie ci dietetyk – Traci Mann

Większość osób testujących różnorodne diety chociaż raz poniosło klęskę. Detoksy, diety – cud, eliminowanie pewnych produktów z jadłospisu – wszystko to okazuje się nieskuteczne w starciu z naszym mózgiem, co potwierdza autor książki “Bzdiety. Czego nie powie ci dietetyk”. Traci Mann prezentuje mechanizmy, na których bazują diety, wskazując elementy, które sprawiają, że w rezultacie nie przynoszą one upragnionych skutków. Wszystko to zostało poparte wieloletnimi badaniami. Poza dawką zaskakujących informacji dotyczących diet i odchudzania, na łamach książki można znaleźć również przydatne wskazówki, dzięki którym dowiesz się, jak uniknąć efektu jo-jo, pokonać słabą wolę i zwalczyć nawyk podjadania. Traci Mann przedstawił dwanaście prostych strategii, które pomogą trwale zmienić styl życia i nawyki, wprowadzając do codzienności więcej samoświadomości i zdrowia. Jeśli szukasz książki, która pomoże Ci zmienić podejście do tematu odchudzania i dbania o własne ciało, ta pozycja jest odpowiednia dla Ciebie! Joga 7/7

Joga 7/7. Codzienna praktyka jogi dla zabieganych – Gertrud Hirschi

Joga to nie tylko świetny sposób na gimnastykę i wzmocnienie ciała, ale również na wyciszenie i ogólną poprawę funkcjonowania organizmu. Jak zatem zacząć? Autorka książki “Joga 7/7. Codzienna praktyka jogi dla zabieganych” opracowała program codziennej, siedmiominutowej praktyki jogi dla początkujących, która obejmuje medytację, mantry i mudry. W skład nich zaliczają się zarówno ćwiczenia wzmacniające konkretne obszary ciała, jak i ćwiczenia oddechowe, które pozwalają doskonalić praktykę uważności. Wszystko podzielone na siedem sekwencji na podstawie doświadczenia autorki, która od ponad 20 lat zajmuje się jogą, prowadząc własną szkołę. Jeśli chcesz zadbać o figurę, wzmacniając mięśnie, poprawiając ogólny stan zdrowia i przywracając równowagę psychiczną, książka MotywatorGertrudy Hirschi powinna znaleźć się w Twojej biblioteczce. 

Motywator. 8 tygodni do bycia fit – Marta Hennig

Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, jednak brak Ci silnej woli? Ten problem dotyka wielu osób. Wychodząc im naprzeciw, Marta Hennig stworzyła książkę, która łączy w sobie motywację, sporą dawkę wiedzy i cenne wskazówki, dzięki którym zawalczysz o piękną sylwetkę. “8 tygodni do bycia fit” to nie tylko “sucha” wiedza, ale również praktyczne porady i zadania, dzięki którym wypracujesz w sobie nawyk regularnego podejmowania działania i dbania o zdrowie. Ośmiotygodniowy plan treningowy, wyzwania na każdy dzień oraz propozycje zdrowych przepisów – wszystko to znaleźć można w książce stworzonej przez instruktorkę fitness i trenerkę personalną oraz autorkę jednego z najbardziej popularnych blogów fitness w Polsce – codzienniefit.pl. Jeśli potrzebujesz porcji motywacji do działania, ten tytuł spełni Twoje oczekiwania! 

Przejście na dietę to spore wyzwanie, dlatego warto się odpowiednio przygotować. Poza stosowną motywacją warto wspomóc się fachową wiedzą i sprawdzonymi wskazówkami, dzięki którym wytrwamy w postanowieniu zrzucenia zbędnych kilogramów, osiągając postawiony sobie cel.

WordPorn