Kultura Lifestyle Media

Ahoj, przygodo! Czyli co nieco o blogach podróżniczych

Blogi

   Czy znasz to uczucie, kiedy siedzisz za biurkiem w pracy i Twój wzrok mimowolnie wędruje w stronę świata za oknem? Pojawia się wtedy niedające spokoju pytanie: „dlaczego jestem tu, a nie tam?” Odpowiedź okazała się dla wielu internautów początkiem przygody życia.

   Mówi się, że w podróży najgorszy jest ten pierwszy krok. Porzucenie dotychczasowego środowiska, nawet na krótki czas, jest dla wielu ludzi niesamowitym wyzwaniem. Opuszczenie naszej strefy komfortu ma jednak wiele plusów. Poprzez odwiedzanie nowych miejsc, poznawanie ciekawych ludzi, lepiej poznajemy również i siebie. Możemy przy okazji dowiedzieć się o sobie kilku bardzo zaskakujących rzeczy!

   No dobrze, więc ruszajmy! Nie ma sensu rozwodzić się nad wyborem odpowiedniego plecaka, czy ilości gotówki w portfelu. Na początek warto wybrać się gdzieś niedaleko. Dopiero kiedy już złapiemy bakcyla, skoczymy na głębszą wodę. Inny kraj, inny kontynent? Jak pokazują twórcy najpopularniejszych blogów podróżniczych, ogranicza nas tylko wyobraźnia i zapał.

   Skąd wziął się w ogóle pomysł na blogi podróżnicze? Dawniej podróżowanie oznaczało często mnóstwo zdjęć, które upychaliśmy na silę w opasłych albumach. Dzisiejsze technologie cyfrowe pozwalają na zmniejszenie zajętej przestrzeni na półkach. Ale to nie wszystko! Internet daje możliwość podzielenia się obrazami i doświadczeniami z szerszą publicznością!

   Celem blogerów i blogerek jest nie tylko promocja dalekich eskapad, ale i zdrowego trybu życia. Poprzez opisywanie swoich przygód, pragną oni inspirować czytelników do pójścia w swoje ślady. Bo przecież każdy kiedyś musiał zrobić ten pierwszy krok!

   A oto kilka ciekawych blogów, które zarażą Was entuzjazmem do podróżowania.

   1) http://www.loswiaheros.pl/ Blog-legenda. Jego autorzy, Alicja i Andrzej, przewędrowali kawał świata. Niestraszne są im najsurowsze warunki, a także najbardziej prymitywne środki transportu. Blog ten jest również świetny źródłem praktycznych porad dla początkujących podróżników.

   2) http://eksploratorka.pl/ Blog Ani jest stosunkowo młody, nie da się jednak ukryć, że jego autorka ma niespożytą energię. Jest wielką fanką Ameryki Południowej. Relacje ze swoich podróży, uwielbia wpisywać w szerszy kontekst – poszukiwania harmonii i własnego ja.

   3) http://podrozniccy.com/pl/ Ania i Jakub są nie tylko ciekawymi świata eksploratorami. Interesuje ich również kultura, sztuka oraz nowoczesne technologie. Dlatego uwielbiają łączyć podróżowanie z inspirującymi akcjami, takimi jak „Szukając Witkacego” czy „Polska z drona”.

   4) http://pojechana.pl/ Wielką miłością Aleksandry jest Azja, a w szczególności Chiny. Jej blog świetnie pokazuje, że człowiek z pasją może się odnaleźć w każdym miejscu na świecie. Czytelnicy marzący o dłuższym wyjeździe, znajdują tu trochę praktycznych rad dla emigrantów.

   5) http://www.glodnyswiata.pl/ Filip postanowił „ugryźć” temat podróżowania od zupełnie innej strony. Postanowił połączyć wyjazdy ze smakowaniem kuchni różnych zakątków świata. Jeśli więc lubisz nie tylko oglądać, ale też smakować bloga, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

  To oczywiście tylko czubek góry lodowej blogów podróżniczych znad Wisły. Nie ma bowiem bardziej zaraźliwej przypadłości niż pasja. Ostrzegamy więc przed czytaniem podobnych blogów, gdyż istnieje ryzyko, że Twoje życie nigdy nie będzie już taki samo. 😉

WordPorn