Czytelnictwo Kultura

Top 3: magazyny literackie

980x513-CWR-blog

Lubisz być na bieżąco z nowinkami ze świata literatury? Chcesz wiedzieć, jakimi tytułami warto uzupełnić domową biblioteczkę i zapełnić gazetownik? A może lubisz poznawać opinię innych na temat książek, które czytasz? Sprawdź, po jaki magazyn literacki warto sięgnąć!

2Nowe Książki

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych miesięczników, wydawany od 1949 roku, poświęcony nowościom wydawniczym, skierowany głównie do pasjonatów książek literackich, humanistycznych i popularnonaukowych. Dzięki popularyzatorskiemu charakterowi,  na kartach magazynu znaleźć można recenzje oraz krótkie felietony, czy noty, a także kroniki wydarzenia literackie i księgarskie. Przystępny, klarowny styl mieszany jest ze sporą dawką wiedzy – stałym elementem magazynu jest prezentacja sylwetki lub dorobku artystycznego pisarza lub uczonego, który przeszedł do historii, jako ikona. Każdy pasjonat znajdzie tutaj coś dla siebie – magazyn został podzielony na kilka działów, dotyczących: literatury, kultury i sztuki, ideologii, prawa, filozofii, historii oraz psychologii. Dodatkowo do pisma załączany jest tytuł „Kurier Nowości i Zapowiedzi Wydawniczych”, gdzie publikowane są dane biograficzne oraz miniaturowe opisy około 100 książek.

Fanbook4

Kwartalnik Fanbook, jak sama nazwa wskazuje, jest skierowany do fanów literatury. W magazynie w bezpretensjonalny sposób zostały przedstawione nowości ze świata książek, recenzje oraz informacje o autorach i wywiady. Dzięki rubryce, gdzie znaleźć można rekomendacje książek tworzone przez znane i lubiane osoby, nie tylko możemy poznać nowe tytuły warte prześledzenia, ale także prywatne gusta literackie ulubionych autorów. Magazyn dostosowany jest do zainteresowań książkowych pasjonatów, którzy chcą być na bieżąco z wydarzeniami literackimi, jednak nie tylko! Fanbook został stworzony z myślą o książkoholikach i przez książkoholików – w każdym numerze znaleźć można recenzje książek, nadesłane przez czytelników magazynu. Stałą rubryką jest “Poradnik Lubomira Bakera”, gdzie w humorystyczny, luźny sposób przedstawione zostają rady dotyczące zakupu książek. Równie ciekawy jest dział, w którym znaleźć można tematyczne artykuły związane z książkowymi akcjami lub inicjatywami szerzącymi czytelnictwo. Jeśli szukasz magazynu, który łączy ze sobą luźny styl ze sporą ilością przydatnej, merytorycznej wiedzy, Fanbook jest tytułem, który powinien przypaść Ci do gustu.

3Książki. Magazyn do czytania

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na rynku literackim oraz najmodniejszymi tytułami sezonu, ten kwartalnik spełni Twoje oczekiwania. Na kartach magazynu znaleźć można nie tylko przegląd 50 książek, które aktualnie są na topie, czy listę planowanym premier, ale także fragmenty nowości, dzięki którym podjęcie decyzji o nabyciu interesującej książki będzie dla nas prostsze. Za pośrednictwem tytułu można także poznać nieco bliżej ulubionych autorów, czytając wywiady, które na łamach czasopisma regularnie się pojawiają. “Książki. Magazyn do czytania” to także skarbnica ciekawych felietonów, zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców literatury. Tytuł powstaje dzięki pracy zespołu związanego z działem kultury „Gazety Wyborczej”.

Prawdziwi książkoholicy uwielbiają sięgać nie tylko po nowe tytuły książek, ale także po magazyny, dzięki którym są na bieżąco z tym, co dzieje się w literackim świecie. Powyższe tytuły pomogą Ci być na czasie z nowymi tytułami oraz wydarzeniami, które mogą Cię zainteresować, równocześnie sprawiając, że Twoja wiedza na temat literatury i jej twórców się pogłębi.

WordPorn