Lifestyle

Jak Cię widzą, tak Cię… rysują, czyli graficzna rzeczywistość Antylki i Jarka Kozłowskiego

photo-1521623569012-4eb30b21369a

Zdarza się, że rzeczywistość nas przytłacza. W takich sytuacjach są dwa wyjścia – możemy albo bezradnie rozłożyć ręce, załamując się nad losem, albo podejść do sprawy z przymrużeniem oka. To drugie rozwiązanie bez wątpienia jest lepszą opcją, bo jak wiadomo – śmiech to zdrowie. Potwierdzają to artyści, którzy zastaną rzeczywistość komentują przy pomocy… ołówka. Jak otaczający świat postrzegają twórcy tematycznych, żartobliwych grafik? Przekonajcie się, zapoznając z twórczością Antylki i Jarka Kozłowskiego!

Są sprawy, które w danej chwili stanowią temat numer jeden, o którym wszyscy chętnie mówią, nie zawsze znając się na poruszanych kwestiach. Bywają problemy, które na tyle nas przerastają, że zaczynają przytłaczać. Każdy z nas ma wady, które czasami trudno jest zaakceptować, więc warto przekuć je w zalety, dostrzegając w każdej sytuacji coś pozytywnego. Aby nie zwariować, warto zachować poczucie humoru z odrobiną ironii i sarkazmu. Na ratunek przychodzą rysownicy, autorzy grafik, którzy w żartobliwy, często nieco prześmiewczy, skłaniający do myślenia sposób, dają upust emocjom.

Antylka

Anna Tylka, zwana Antylką, to ilustratorka i, jak sama twierdzi, kociara, która nie znosi rodzynek, ale uwielbia żelki. Tworzy grafiki, które w uroczy i trafny sposób prezentują sytuacje z życia, odkrywając nasze słabości, wady i problemy dnia codziennego. W galerii znaleźć można rysunki tematyczne, odnoszące się zarówno do utrapień związanych z porami roku, konkretnymi okazjami, świętami, jak i  sytuacjami, którymi w danej chwili żyje większość społeczeństwa. Ponadto w galerii znaleźć można również grafiki, które stanowią historyjki z życia autorki. Nawiązanie do znanych seriali, topowych książek, czy popularnych zespołów sprawia, że rysunki Antylki stanowią żartobliwy, inteligentny opis codzienności. Autorka, poza tworzeniem grafik, które możemy podziwiać na jej fanpage’u, oferuje również gadżety, które z pewnością ucieszą każdego posiadacza dobrego humoru. W ofercie antylkowego sklepu znaleźć można między innymi kubki, eko torby czy magnesy.

Antylka Antylka

Jarek Kozłowski

Twórca rysunków satyrycznych i komiksów. Współpracował m.in.: z takimi wydawnictwami, jak: „W drodze”, „Znak”, „SQN”. Na swym koncie ma sporo nagród i wyróżnień jak chociażby „Satyron”-  rysunek roku 2015 miesięcznika „Press”; III nagroda „Rogaty Ołówek Rysunek Roku 2015” – w konkursie Cztery Pory Karykatury, III nagroda w IX edycji konkursu na komiks ekonomiczny Forum Obywatelskiego Rozwoju, czy I nagroda „Rogaty Ołówek – Rysunek Roku 2017”.. Karykaturalne rysunki to jego specjalność. Rysunki tworzone przez Jarka zazwyczaj odwołują się do nośnych tematów i kwestii, które poruszają społeczeństwo. Nierzadko na grafikach znaleźć można przytyki odnoszące się do tematów, które definiują nas, jako społeczeństwo, w humorystyczny, sarkastyczny, jednak inteligentny sposób obrazując ludzkie przywary. Zabawne gry słowne, żarty skłaniające do myślenia – wszystko to znaleźć można zarówno na fanpage’u artysty, jak i na jego stronie, gdzie regularnie pojawia się porcja nowości.

Jarek Kozłowski 2

Jeśli masz wysublimowane poczucie humoru, dystans do świata i wiesz, czym jest sarkazm, twórczość Antylki i Jarka Kozłowskiego z pewnością przypadnie Ci do gustu, dostarczając solidną porcję wrażeń. Zachęcamy do obserwowania ich rysunkowych poczynań i postrzegania świata i codziennych problemów z przymrużeniem oka. 

 

WordPorn