Czytelnictwo Dzieci Lifestyle

Kolekcjonowanie – pasja dzieciństwa

980x513-CWR-blog-dzieci

Każdy z nas w dzieciństwie coś zbierał, tworząc swoją wyjątkową kolekcję, którą chwalił się przed rówieśnikami. Figurki, naklejki, żetony, karteczki – to bez wątpienia najbardziej popularne dziecięce skarby, którymi maluchy wymieniały się, doskonaląc swoje zbiory. W czym tkwi sekret kolekcjonowania? Czy warto zachęcać pociechę do tego, by rozwijała tego typu pasję?

Dziecięce skarby, które uczą cierpliwości

Dzieci uwielbiają zbierać różne rzeczy i zwykle podchodzą do tego bardzo poważnie. Kamyki, muszelki, drobne figurki i naklejki- dla Nas to tylko zbiór niepotrzebnych rzeczy, ale dla naszych dzieci największy skarb. Często zapominamy o tym, jak jeszcze niedawno sami byliśmy dziećmi i przechowywaliśmy w kolorowych segregatorach i kartonikach po butach nasze okazałe zbiory. A przecież nie było to tak dawno temu! Przypomnij sobie, jak wielką frajdę sprawiało Ci zdobywanie kolejnych „trofeów” do kolekcji i chwalenie się nimi przed rówieśnikami i rodziną- pomyśl, że Twoje dziecko właśnie teraz przeżywa to samo! Pamiętaj, że “dziecięce zbieractwo” nie jest marnotrawstwem czasu, przeciwnie – tego rodzaju pasja rozwija dziecko, uczy nowych umiejętności i poszerza jego dotychczasową wiedzę. Chcesz, by Twój maluch był cierpliwy i wytrwały w  dążeniu do celu? Niepozorne kompletowanie ulubionych gadżetów mu w tym pomoże. Nie zapominajmy o tym, że dzieci chłoną jak gąbka, zwłaszcza, jeśli są zainteresowane konkretnym tematem. Pomóż mu w tym nieco i podsuń ciekawą kolekcję, która poszerzy horyzonty Twojego dziecka, zachęci do nauki, a jednocześnie sprawi ogromną radość. Zaszczep w nim pasję kolekcjonowania magazynów przyrodniczych lub modeli do składania – to poszerzy nie tylko jego wiedzę, ale i zdolności manualne. To właśnie hobby zapoczątkowane w dzieciństwie nierzadko przeradza się w pasję na całe życie. Dziecko najszybciej i najchętniej uczy się przez zabawę. Połącz przyjemne z pożytecznym, zachęć dziecko do stworzenia własnej, wyjątkowej kolekcji skarbów i wspieraj go w rozwijaniu pasji.

Naklejki, karty, a może figurki – co warto kolekcjonować?

Twoja pociecha uwielbia bawić się figurkami? Obecnie na rynku jest szereg kolekcji, które pozwalają dziecku rozwijać pasję zbierania skarbów. Jeśli chcesz, by dziecko, poza zabawą, także poszerzało wiedzę, sprezentuj mu prenumeratę magazynu o zwierzętach, gdzie często, poza ciekawostkami i przyciągającymi uwagę grafikami, znajdują się naklejki lub figurki. Twój maluch uwielbia bujać w obłokach? Świat komiksów z pewnością go zainteresuje. Poza klasycznymi komiksami do czytania, dostępne są także figurki z kultowymi postaciami. Pamiętaj, że komiksowi bohaterowie to nie tylko fikcyjne postacie, które są atrakcyjną rozrywką dla najmłodszych – to także herosi, prezentujący konkretne cechy charakteru i przekazujący dane wartości – zachęcając dziecko do kompletowania tego typu figurek i zaznajamiania się z losami bohaterów, równocześnie pozwalasz mu na poznanie cnót, którymi warto kierować się w życiu i uczysz malucha rozróżniać dobro od zła. Masz w domu małego pasjonata sportu? Kolekcje saszetkowe, z postaciami piłkarskich idoli z pewnością zachwycą pociechę! Niepozorne kompletowanie kart może zmobilizować malucha do regularnej gry w piłkę – a co, jeśli dzięki dziecięcej pasji kolekcjonowania, Twoje dziecko wyrośnie na światowej sławy piłkarza? Nie ryzykuj takiej straty, wspieraj malucha w rozwoju jego pasji.

Dziecięce kolekcje mają bez wątpienia swój urok, a po latach będą miłym wspomnieniem. Zachęć dziecko do rozwijania pasji zbierania naklejek, figurek lub kart, równocześnie poszerzając jego wiedzę i umiejętności.

Teraz cofnijcie się do lat dziecięcych – co kompletowaliście mając kilka lat? Z jakich kolekcji byliście najbardziej dumni? A może nadal posiadacie swoje zbiory?

600x100-cta-więcej

 

WordPorn