Lifestyle Sport Wydarzenia

Mundialowy poradnik dla kobiet

980x513-CWR-blog-grafika-porady-mundial

Piłka jest jedna, bramki są dwie – to pewne. Jednak kwestie związane z regułami obowiązującymi na murawie, dla większości kobiet są zwyczajnie niejasne. Jak zaprzyjaźnić się z futbolem i przetrwać rozpoczynający się Mundial?

14 czerwca rozpoczyna się Mundial – najważniejsze wydarzenie dla większości mężczyzn. 64 mecze, 32 reprezentacje i niezliczona ilość emocji. Do tego niezbyt jasne dla kobiet zasady gry, natłok emocji i wymiana nieświeżych koszulek po skończonym meczu. Nie jesteś statystyczną kobietą i uwielbiasz futbol? Twój partner wygrał los na loterii! Jeśli jednak zaliczasz się do grupy, która nie ma zielonego pojęcia o tym, jakie reguły obowiązują w rozgrywkach piłki nożnej, mamy dla Ciebie kilka rad, które pozwolą Ci nieco zrozumieć futbol i przetrwać najbliższy czas

Faul, aut, spalony i karny – czyli co powinnaś wiedzieć, by móc godnie kibicować

Zasady piłki nożnej niewątpliwie są proste, jednak tłumaczenie ich przez mężczyzn jest zwyczajnie dla kobiet niezrozumiałe. Ten podręczny słownik podstawowych pojęć pozwoli zrozumieć kobietom, o co chodzi, gdy podczas meczu kibice nagle zaczynają krzyczeć, a trenerzy łapać się za głowę:

Faul – podobno chłopaki nie płaczą. A co powiesz w sytuacji, gdy podczas meczu zawodnik lekko muśnięty przez rywala, pada na murawę ze łzami w oczach i krzykiem, jakby go obdzierano ze skóry? Kobiety nazywają to histerią, mężczyźni… faulem

Karny – na otarcie łez, którymi zalewał się sfaulowany zawodnik, sędzia udziela drużynie nagrodę pocieszenia w postaci rzutu karnego. Fenomen polega na tym, że piłkarzy dzieli zaledwie 11 metrów od bramki, a tego typu strzał nie zawsze kończy się golem. Precyzyjność z pewnością nie jest domeną piłkarzy.

Aut – mówi się: mierz siły na zamiary. Piłkarze czasami o tym zapominają, kopiąc piłkę z takim impetem, że trafia poza linię boiska. Wtedy ma miejsce aut, rozpacz zawodników i frustracja kibiców.

Spalony – kiedy widzisz, że w pobliżu bramki nagle gromadzi się wielu zawodników, wiedz, że coś się dzieje! Legendarny spalony zachodzi w sytuacji, gdy zawodnik w momencie podania piłki od kolegi z drużyny stoi za obrońcami drużyny przeciwnej. Najprościej rzecz ujmując – zawodnicy nie stoją tam, gdzie powinni.

Jeśli nadal nie rozumiesz zasad panujących na murawie, możesz śmiało zapytać o nie swojego mężczyznę. Jednak pamiętaj – nie rób tego w sytuacji, gdy na boisku rozgrywa się ważna akcja (której także nie rozumiesz) – w ten sposób jedynie podpadniesz ukochanemu, nadal nie zdobywając futbolowej wiedzy.

Mundialowy niezbędnik – jak stać się najlepszą partnerką pod słońcem

Miłość nie zna granic- ani miłość kobiety do mężczyzny, ani mężczyzny do futbolu. Mundial to nie tylko wymarzony czas dla każdego zapalonego kibica, ale także idealna okazja do tego, by zapunktować u swego ukochanego. Jak stać się idealną partnerką?

  1. Porzuć pomysł dotyczący wieczornego oglądania komedii romantycznej – w starciu z Mundialem nie masz najmniejszych szans – oszczędź sobie gorzkiego smaku porażki
  2. Nie bądź zrzędą – z pewnością irytuje Cię moment, kiedy oglądasz ulubiony serial, a Twój facet komentuje kolejne sceny. Musimy Cię rozczarować – to działa w obie strony. Zagryź zęby i postaraj się nie rozpraszać go przez 90 minut meczu. Gotowa na wyzwanie?
  3. Kibicuj z ukochanym – jeśli chcesz dać swojemu facetowi powód do oświadczyn, zacznij ekscytować się razem z nim poczynaniami reprezentacji na boisku. Ubierz szalik w narodowych barwach, przygotuj przekąski i piwo i daj się ponieść emocjom godnym prawdziwego kibica
  4. Zostaw ukochanego w spokoju – perspektywa zaręczyn bardzo Ci się podoba, jednak nie jesteś skłonna aż do takich poświęceń? Jeśli nie czujesz w sobie ducha sportowej rywalizacji i obawiasz się, że nie podołasz wyzwaniu z 90 minutowym milczeniem, po prostu wyjdź z domu, dając ukochanemu święty spokój. Zapewniamy, że każdy pasjonat futbolu to doceni, a Ty na tym skorzystasz, spotykając się w tym czasie z przyjaciółkami lub udając się na zakupy – jeśli dobrze to rozegrasz, Twój ukochany za te zakupy na dodatek zapłaci.

Jeśli jesteś kobietą, dla której futbol mógłby nie istnieć, a wizja 90 minut biegania za piłką nie wywołuje w Tobie większych emocji, musisz uzbroić się w cierpliwość –  Mundial to dla wielu mężczyzn święto i należy to uszanować. Jeżeli perspektywa towarzyszenia w piłkarskich emocjach Cię przerasta, wykorzystaj ten czas, starając się coś ugrać dla siebie – ustal z partnerem, że zapewnisz mu święty spokój podczas Mundialu w zamian za to, że po mistrzostwach odwdzięczy się, zabierając Cię na kolację, oglądając wspólnie wzruszający, romantyczny film lub robiąc Ci długi, odprężający masaż – być może dzięki temu spojrzysz na piłkę nożną nieco łaskawszym okiem.

 

WordPorn