Ogólne

Akcja – motywacja – książki, które dodadzą Ci energii do działania

980x513-CWR-blog-grafika-artykul-motywacja

Czujesz spadek energii i potrzebujesz motywacji? Brak Ci wiary we własne możliwości? Dzięki tym tytułom poczujesz energię do działania i dowiesz się, jak złapać zdrowy dystans, rezygnując z tego, co zaburza spokój i harmonię w codziennym życiu.

Każdy z nas miewa gorsze dni, kiedy motywacja do działania spada i nic nie przynosi radości. Zwykle traktujemy ten stan jako przejściowy i wmawiamy sobie, że prędzej, czy później przeminie. Warto jednak wziąć sprawy w swoje ręce! Zastanawiasz się jak znaleźć impuls do działania? Walt Disney twierdził, że „jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”. Poszukując bodźca do podjęcia zmian i wcielenia ich w życie, sięgnij po książki, które pomogą złapać dystans, przestać przejmować się błahymi rzeczami oraz być dla siebie i innych bardziej przyjaznymi.

“Żyj lagom. Szwedzka sztuka życia w harmonii” – A. Brones zyj-lagom

Ta książka zdradza sekrety szwedzkiej sztuki życia  w harmonii, opartej na zrównoważonym rozwoju, zarówno na polu zawodowym, własnego zdrowia, jak i rodziny. Anna Brones na łamach książki podkreśla, że zachowanie umiaru to klucz do szczęścia. Autorka wskazuje, że coraz częściej popadamy w skrajności, żyjąc i pracując zbyt intensywnie, nie przykładając wagi do tego, jak się odżywiamy, czy spędzamy czas wolny, w rezultacie marnując go. Jeśli czujesz, że w Twoim życiu brak harmonii i spokoju, ta książka pomoże odzyskać Ci równowagę.

“Unf*ck yourself. Napraw się” – G. J. Bishopnapraw-sie

Jesteś perfekcjonistą, przez co uporczywy głos w Twojej głowie ciągle wytyka Ci błędy, wmawiając, że nie jesteś wystarczająco mądry, zdolny i dobry? Książka G.J. Bishop jest dedykowana wszystkim tym, którzy są nazbyt krytyczni względem siebie, zapominając o tym, że czasami warto sobie odpuścić. Jeśli chcesz nabrać zdrowego dystansu i wyeliminować nadmiar stresu z życia codziennego, sięgnij po tę książkę i naucz się doceniać samego siebie.

magia-olewania“Magia olewania” – S. Knight

Przejmujesz się tym, co myślą o Tobie inni? Kiedy wpadasz w wir pracy wszystko inne przestaje się liczyć? Poświęcasz czas wszystkim wokół, zapominając o sobie? “Magia olewania” jest pozycją obowiązkową w Twojej biblioteczce! Dzięki tej książce dowiesz się, jak złapać równowagę i dystans, uwzględniając w życiu nie tylko potrzeby i oczekiwania innych, ale przede wszystkim dbając o swoje dobre samopoczucie.

“Odpuść sobie i żyj” – F. Midalodpusc-sobie

W codziennym pędzie i natłoku obowiązków coraz częściej zapominamy o tym, by zatroszczyć się o własny komfort psychiczny. Mniej odpoczywamy, rzadziej odpuszczamy, za to coraz częściej się stresujemy, biorąc na siebie więcej obowiązków. Czujesz, że potrzebujesz chwili wytchnienia? Sięgnij po książkę “Odpuść sobie i żyj” i naucz się metod relaksacyjnych, zacznij trenować jogę i sprawdź, co zrobić, by trwać w harmonii z samym sobą, osiągając wewnętrzny spokój.

Jeśli zdarza się, że codzienność Cię przytłacza, przez co Twoja motywacja do działania maleje, sięgnij po jedną z wyżej wymienionych tytułów i sprezentuj sobie chwilę relaksu z książką, dzięki której przywrócisz wewnętrzną równowagę, osiągając spokój.

600x100-cta-więcej

WordPorn